Italský design v Národním domě na Smíchově

Italský design vyniká svou estetičností, originalitou a účelností a stejně jako umění, architektura nebo dobré jídlo patří v našich představách neoddělitelně k italskému způsobu života. Jedinečná příležitost vidět špičkový italský design u nás se nabízí až do 19.11. 2017 v Národním domě na Smíchově.

Ve dvou velkých sálech je možné shlédnout okolo 100 vybraných ukázek italského bytového designu z období od 30. let minulého století až do současnosti. Samostatná část expozice je věnována práci Vica Magistrettiho, italského architekta a designéra, který po 2. světové válce významně ovlivnil vývoj bytového vybavení a spolupracoval přitom s předními návrhářskými firmami. Některé jeho nápady přitom můžeme najít až do dnešních dnů v masové výrobě nábytku nebo svítidel.

Kontejnerové uspořádání dodává výstavě jednolitý estetický rámec a poskytuje přitom každému  předmětu dostatečný prostor, který podtrhne originalitu designového řešení a kreativitu jednotlivých tvůrců.

Návštěva výstavy je zároveň také jednou z mála možností prohlédnout si opravený interiér secesní architektonické památky.

Výstava je přístupná do 19.11.2017 vždy  od 12 do 20 hod. Vstup zdarma.

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..