Habib Koité & Bamada zahraje v Praze


Fotografie z návštěvy Habib Koité a skupiny Bamada zde

Habib Koité – africký Clapton nebo také muž, který přinutil Američany změnit názor na původ blues, již poněkolikáté roztančí pražskou Akropoli. Tento malijský písničkář přijíždí představit své album Afriki, jednu z nejoslavovanějších afrických nahrávek loňského roku.
Koité je znám především pro originální a nepodlézavé spojení západoafrické griotské tradice se západním kytarovou hudbou. Zcela unikátním způsobem zužitkovává celou řadu malijských stylů, které koloruje rockem, funky, reggae a latinou. Jak sám říká:
„Pracuji s malijskou tradicí, zároveň ale toužím po její moderní podobě. Chci otevřít okno mladé generaci, umožnit jí seznámit se s vlastními hudebními kořeny. Afriku až příliš drancuje západní popmusic.“
O Koitém je známo, že s alby šetří, ať už pro svůj perfekcionalismus, kdy hodně času stráví u skládání a bádáním ve studiu nad detaily. Také je rovněž téměř neustále na nekonečném turné. Po boku má stále věrnou kapelu Bamada a upřednostňuje akustický zvuk s vévodícím balafonem Keletiqui Diabateho. Lehkonohost, hravost a přirozenost se tu pojí s Koitého vynikající kytarou, do níž se vplétají také struny harfy ngnoni a samozřejmě zvuk nepostradatelného bubínku talking drum.
Habib Koité, kromě svého samostatného koncertu, vystoupí také na letošním ročníku festivalu Colours Of Ostrava a k vidění bude též 31. května na královehradeckém festivalu Na jednom břehu.
      
Habib Koite – kytary, vokál
Souleymane Ann – bicí, vokál
Abdoul Wahab Berthe – basová kytara
Kélétigui Diabate – balafon, housle
Mahamadou Kone – tamani, tamamba, guiro, dum dum
Boubacar Sidibe – kytara, vocál, harmonika

Habib Koité & Bamada
středa 28.května 2008 v 19.30
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3

navštivte a poslechněte si:

 
http://www.habibkoite.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..