Cafe creme přichází s dalším překvapením

240. výročí narození významného skladatele 1. poloviny 19. století Václava Jana Tomáška (1774-1850) připomenul koncert Hudebního salónu Cafe Creme.

Organizátorka a hlavní interpretka koncertního cyklu Hudební salón Café Creme Monika Knoblochová společně s mezzosopranistkou Kamilou Mazalovou a hercem Sašou Rašilovem 26. října 2014 představili výběr z písňové tvorby Václava Jana Tomáška na verše Johanna Wolfganga Goetha. Během koncertu se zároveň uskutečnil křest právě vycházejícího CD pod názvem „Goethe v písních“, jehož vydavatelem je Radioservis. Je velkou zásluhou všech zúčastněných, že veřejnosti připomínají tvorbu tohoto veřejnosti poměrně málo známého skladatele při příležitosti 240.výročí od jeho narození, a to velmi citlivě komponovaným a vysoce profesionálně předneseným programem. Opět se potvrdila skutečnost, že každý z koncertů Hudebního salónu je kreativním počinem a mimořádným uměleckým zážitkem.
Příští koncertní večer Hudebního salónu Cafe Creme se bude konat v neděli dne 9. listopadu 2014 a uvede skladby Carla Philippa Emanuela Bacha a rodiny Bendů. Hudbu v galantním stylu na dvoře pruského krále Friedricha II. zahrají interpreti Clara Nováková na flétnu, Hana Fleková na violu da gamba a violoncello a Monika Knoblochová na cembalo.
Koncert se jako vždy koná v Kostele sv. Vavřince v Hellichově ul. 18, v Praze 1. Začátek je v 19.30 hod.,
rezervace vstupenek na info@novofest.cz
Publikováno: 18.2.2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..