Beatles na návštěvě v Praze

Kompletní sestava legendárních Beatles, nejslavnější beatové skupiny všech dob dorazila do Prahy! Bylo to možné, přestože se skupina rozpadla již v roce 1970 a John Lennon a George Harrison bohužel už nejsou mezi námi. Britské muzeum Beatles Story totiž zapůjčilo Národnímu muzeu čtyři originální voskové figuriny členů skupiny z dílny slavného muzea Madame Tussauds na výstavu s názvem Beatlemánia!, která bude od 3.června 2010 k vidění v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici na Malé Straně.
 
Beatles před vybalením

Figuriny Johna Lennona, Paula Mc.Cartneyho, George Harrisona a Ringo Stara v životní velikosti vznikly již v roce 1964, kdy Beatles natáčeli svůj první celovečerní film Perný den. Oblečeny jsou v původních oblecích, které ušil sám oblíbený krejčí legendárních Beatlesáků Dougie Millings.
Voskoví Brouci jsou již několik let v majetku liverpoolského muzea Beatles Story, které vlastní i další zajímavé exponáty vztahující se k této ikoně 60.let. Zápůjčka Národnímu muzeu má vzbudit zájem u českých fanoušků a motivovat je k cestě do Liverpoolu.
Nejlepší termín pro takovou návštěvu bude prý letos v říjnu, kdy se v Liverpoolu bude konat kulturní festival Sezóna Johna Lennona.

Beatlemánie je rozhodně jedinečnou příležitostí k návštěvě pražského muzea hudby, které kromě nádherné architektury v sobě skrývá i velmi zajímavou stálou expozici.
Výstava Beatlemánia potrvá do 10.ledna 2011.

                                                                
Pro další informace navštivte www.beatlesstory.com a www.visitbritain.cz
                                                                 
Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek             

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..