Anežský klášter již potřetí ožije v rámci programu ANEŽKA LIVE! 

Anežský klášter již potřetí ožije v rámci programu ANEŽKA LIVE! 

V pátek 24. května 2019 proběhne zahajovací večer letního programu Anežka LIVE!, který Národní galerie již potřetí nabízí návštěvníkům všech věkových kategorií. V dramaturgii Radia Wave zahrají „popaři z garáže“ kapela Role a „indie dvojka“ teepee. Proběhnou i komentované prohlídky klášterních zahrad se stálou expozicí plastik předních českých sochařů Jaroslava Róny, Stanislava Kolíbala, Karla Malicha, Františka Skály a dalších.

Zahrady, které se po své revitalizaci v roce 2016 staly příjemnou oázou klidu v samém centru Starého města, jsou zdarma přístupné po celý rok. Po celé léto až do konce září je navíc zaplní i zajímavá programová nabídka s koncerty, workshopy, dětskými a sportovními aktivitami a vycházkami. Speciální programy a filmové projekce připomenou letošní 30.výročí Sametové revoluce. Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové pak v červnu uspořádají dvoudenní akci Umprum ve stavu klimatické nouze reagující na environmentální krizi a klimatické změny.

Program zahajovacího večera i další aktuální informace o jednotlivých akcích během léta uvádí Národní galerie na webu www.ngprague.cz a na facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..