15 let Centra současného umění DOX

15 let Centra současného umění DOX

 

Centrum současného umění DOX – největší nezávislá kulturní instituce u nás a živé místo pro setkávání a vzdělávání – oslavilo začátkem listopadu 2023 neuvěřitelných 15 let od svého vzniku.

Zdevastovaný objekt bývalé továrny v pražských Holešovicích se zásluhou soukromých mecenášů v čele se zakladatelem a ředitelem instituce Leošem Válkou proměnil v multifunkční prostor s 3000 m2 výstavní plochy, kavárnou, obchodem a prostory na konference, divadelní, filmové či hudební akce. Místo špičkové architektury, nad kterým se vznáší unikátní ocelově-dřevěná Vzducholoď Gulliver,  se od svého vzniku stalo neodmyslitelnou součástí kulturní scény nejen našeho hlavního města, ale jeho dobrá pověst se rozšířila i do zahraničí. DOX totiž patří k zahraničními návštěvníky nejvíce navštěvovaným institucím u nás.

Stabilita a občanská podpora pomohla DOXu překonat velmi těžké období kovidových omezení.

Po 15 letech své existence, možná stovkách výstavních projektů, festivalů, přednášek, konferencí, projekcí a vzdělávacích akcí pro dospělé, mládež i rodiny s dětmi stojí DOX dál pevně na principech rozvíjení kritické reflexe a výměny názorů o aktuálních společenských tématech. Je inspirací pro společnost, výzvou k vzájemnému respektu, poznávání a vzdělávání.

Neformální oslava 15-letého výročí s opékáním buřtíků a diskotékou proběhla 2. listopadu 2023 na nádvoří areálu DOX za účasti umělců, spolupracovníků a příznivců centra. Zároveň to byla i příležitost pogratulovat Leoši Válkovi k významnému životnímu jubileu.

Připojujeme se ke gratulantům a přejeme Centru DOX i jeho týmu další úspěšné roky!

Redakce ARTmagazin.eu

 

Summary

The Center for Contemporary Art DOX – the largest independent cultural institution in our country and a lively place for meeting and learning – celebrated an incredible 15 years since its establishment.

After 15 years of its existence, hundreds of exhibitions, festivals, lectures, conferences, screenings and educational events for adults and youth, DOX continues to stand firm on the principles of developing critical reflection and exchange of views on current social topics and issues.

An informal celebration of the 15-year anniversary with bonfire and music took place on November 2, 2023 in the courtyard of the DOX complex. Artists, collaborators and supporters of the center took part in the celebration. It was also an opportunity to congratulate the DOX-founder and director Leoš Válek on his significant life
anniversary.
We would like to join them and wish the DOX Center and its team many more
successful years!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..