Sting a Shaggy propagují album 44/876 na společném turné

Sting a Shaggy propagují album 44/876 na společném turné

Koncem dubna 2018 vyšlo nové album dvou výjimečných hudebních osobností, které se žánrově dosti odlišují. Bývalý frontman skupiny Police a rocková legenda Sting, který je známý svým neustálým hledáním a střídáním hudebních stylů se tentokrát spojil s jamajským rapperem Shaggym a výsledkem jejich spolupráce je rytmicky i melodicky vytříbené album na karibskou notu. Album se stručným  číselným názvem 44/876 odkazuje na telefonní předvolby dvou vzdálených zemí, odkud tvůrci pocházejí – Anglie a Jamajky.

Sting a Shaggy propagují album 44/876 na společném turné. Foto: Petr Šálek

Krátce po uvedení alba na trh se oba protagonisté vydali na velké turné s 30 open-air koncerty v celkem 10 evropských zemích. Na Českou republiku se tentokrát bohužel nedostalo, naposledy u nás Sting vystoupil vloni v rámci festivalu Metronom . Větší štěstí měli Slováci, koncert na Bratislavském hradě se konal koncem června v návaznosti na Vídeň. Další možnost poslechnout si nové album naživo byla červenci v sousedním Německu.  Do 5.srpna probíhají ještě koncerty v Itálii a v září pak turné bude pokračovat v USA a v Jižní Americe.

Speciálně pro turné vznikla doprovodná kapela složená z osvědčených hudebníků obou protagonistů. U Stinga nemohl samozřejmě chybět skvělý kytarista Dominic Miller, který před nedávnem zahrál se svou formací v pražském klubu Jazz Dock. Na kytaru doprovodil Stinga dále i jeho syn Rufus Miller, za bicími pak Josh Freese. Z Shaggyho live-bandu to byl Kevon Webster na keybord a vynikající vokalista Gene Noble.

V německém měsstě Fulda vystoupil Sting a Shaggy před 8 500 diváky na náměstí před katedrálou. Předzpěvák James Walsh ze skupiny Starsailor, úvodem zazpíval několik svých skladeb jen s vlastním doprovodem na kytaru. A pak už přišel na řadu Sting a jeho slavný Englishman in New York, který nesmí chybět na žádném Stingově koncertu. Na to už navázala skladba „Don’t Make Me Wait“, která stála na počátku společného alba. Postupně zazněly téměř všechny skladby z nového alba včetně herecké etudy Stinga v roli obžalovaného zločince a Shaggyho v roli jeho soudce ve skladbě Crooked Tree. Skladby následovaly v rychlém sledu a došlo i na slavné hity obou pěveckých hvězd. Shaggy skvěle repoval a projevoval velkou muzikálnost nejen u svých hitů, ale vtipně pěvecky doplňoval i notoricky známé Stingovy skladby.  Souhra obou nemohla být lepší. Pozitivní atmosféra na jevišti se okamžitě přenesla na diváky, kteří spontánně zpívali a tleskali společně s hudebníky. Dobrá nálada neopustila účinkující ani diváky po celou dobu koncertu, který trval dvě hodiny bez přestávky. Večer zakončil Sting svou skladbou Fragile za doprovodu akustické kytary. Vydařený koncert se dvěma mimořádnými umělci a jejich neméně skvělými  hudebníky skončil, ale jejich hudba doznívá ještě dlouho a hladí duši.

Text: Soňa Šálková,  Fotografie: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..