Soutěž Kalendář roku 2017

 

Odborná porota při hodnocení soutěže Kalendář roku 2017

Do soutěže Kalendář roku 2017 se letos  přihlásilo 40 kalendářů , které odborná porota dne 18.4.2017 vyhodnotila a udělila ceny v aule  VOŠG a SPŠG Hellichova, Praha 1.

Zadání: 

Myšlenkové poselství kalendáře by mělo být na první pohled patrné. Měla by jej podtrhovat volba fotografií nebo jiných obrazů v kombinaci s kvalitní grafickou úpravou.

Fotografie musí být zajímavé nejen jednotlivě, ale měly by tvořit harmonický soubor. Perfektní kvalita tisku a bezchybné knihařské zpracování je u kalendářů samozřejmostí. Úroveň kalendářů přihlášených do 17. ročníku soutěže byla podle slov porotců vysoká. Porota posuzovala jednotlivé kalendáře velmi pečlivě.

Ceny byly uděleny v 8 kategoriích a Grand Prix. Za design, fotografie, propagační účin a hlavní ideu, kvalitu tisku a celkové zhotovení, digitální tisk, osobité ztvárnění celebrit, vyjádření sociální role, podpora cestovního ruchu a za stolní kalendáře. Zvláštní ceny udělili také partněři soutěže.

 

 

 

 

Soutěž vyhlašuje časopis Typografia za vydatné pomoci partnerů soutěže a to mediálních partnerů” Noviny pro grafický průmysl a artmagazin.eu , hlavních partnerů Heidelberg a Papyrus, dále partnerů Tiskdo1000.cz, Grafoservis, Printa a Techkon.

Text: Zdena Maršová, foto: Petr Šálek


Složení členů komise:

Zdeněk Sládek, předseda poroty, designér a zakládající člen Unie grafického designu

Pavel Dufek, grafický designér a ilustrátor

Milan Maršo, polygraf a předseda redakční rady časopisu Typografia

Martin Novotný, jednatel a odborný konzultant Grafie CZ s.r.o., vydavatele Novin pro grafický průmysl

Vladislav Najbrt, autor soutěže, grafik a šéfredaktor časopisu Typografia

Pavel Roučka, malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, vede kurzy malby na uměleckých akademiích v Belgii a Bavorsku

Jan Sehnal, grafik, ředitel VOŠG a SPŠG Praha

Petr Šálek ,fotograf, držitel QEP (Qualified European Photographer), vystavuje po celém světě, vydavatel internetového artmagazin.eu

Jan Vaněk, grafik, 8 let působil jako pedagog na Vysoké škole uměleckoprůmyslové


Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen Kalendář roku 2017 proběhlo  4. května 2017   v reprezentačních prostorách Poslanecké sněmovny ve Státních aktech pod záštitou poslance Stanislava Berkovce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..