Sochařský festival v ulicích Prahy 2016

Sochařský festival v ulicích Prahy 2016

Pražská Sochařská linka je kompletní; nabízí 21 zastávek


V Praze 28. června 2016 – Nová pražská trasa sochařského festivalu SCULPTURE LINE byla dokončena. Festival, který přináší umění na veřejná místa, ulice, náměstí, do parků či nádvoří se rozrostl o čtyři další výrazná díla. Návštěvníky Vojanových sadů překvapí v jezírku Nohy z vody sochaře Kurta Gebauera, u Bobové dráhy na Proseku se tyčí obří kovová Cvičící figura mladého českého umělce Jakuba Flejšara, Medvěd Ondřeje Bílka drží stráž před Tančícím domem a ve Františkánské zahradě přibylo tajemné sousoší Kokon mexického umělce Alberta Aragóna Reyese. Trasa SCULPTURE LINE má v letošním roce 21 zastávek a prezentuje výrazné umělce domácí i mezinárodní scény. Až do konce září mohou Pražané i turisté obdivovat nepřehlédnutelné monumentální i originální sochy a instalace, které oživují veřejný prostor a nabízejí příležitost poznat stará známá místa ve zcela novém kontextu, mnohdy i pobaví či poslouží k odpočinku. „Přinášíme umění na frekventovaná i neobvyklá místa v centru i okrajových částech Prahy. Pevně věříme, že dvě desítky našich zastávek zpestří letní město a zdůrazní význam umění v našich životech,“ říká ředitel festivalu Ondřej Škarka. Více informací včetně mapy, anotace jednotlivých soch i přehledu autorů jsou k dispozici na www.sculptureline.cz

Michal Gabriel, Kůň, foto: Petr Šálek

SCULPTURE LINE

Sochařský festival v ulicích Prahy

Praha 1. 6. – 30. 9. 2016

Umělecký ředitel: Prof. ak. sochař Michal  Gabriel

Kurátor výstavy: PhDr. MgA. Josef Záruba–Pfefferman, PhD.

Umělečtí koordinátoři: Helena Fenclová a Michal Trpák

Hlavní město po dobu čtyř měsíců zdobí dvoumetrový ocelový Meteorit italského umělce Riccarda Cordera v Baarově parku v Michli, sedmimetrový Otazník na hladině Vltavy japonského tvůrce Jun’ichiro Ishii, či majestátní bronzoví Koně Michala Gabriela „cválající“ po piazzetě Národního divadla. Pozornost si zaslouží také tři Andělé moří Michala Trpáka, kteří se vznášejí nad hlavami návštěvníků Novoměstské radnice. Před budovou Černé labutě, kde sídlí spřízněná Art & Event Gallery Černá labuť, láká k posezení obří Ruka z dílny Alexandry Koláčkové. SCULPTURE LINE však nevede pouze centrem města, ale láká své následovníky i  do jeho okrajových částí. Dolní Břežany zdobí kovový Corpus Angelicus Stefana Milkova, u Bobové dráhy na Proseku dělá dřepy obří Cvičící postava Jakuba Flejšara a mramorová fontána s názvem Conca Františka Svátka našla své místo v chodovském Business Parku. SCULPTURE LINE se letos koná pod uměleckým vedením předního českého sochaře Michala  Gabriela.

Loňský premiérový ročník festivalu vzbudil zaslouženou pozornost, mezi dvaceti sochami šestnácti autorů zaujala variace na Buddhovu sochu na Letišti Václava Havla, Průzkumníci vznášející se na hladině Vltavy nebo humor nepostrádající Pradleny a Velké prádlo na nádvoří Novoměstské radnice. Právě některé z loňských soch, které se na svých místech zabydlely dlouhodobě, tvoří specifickou část letošní trasy. K takovým patří například Křeslo od výtvarnice Alexandry Koláčkové, které si získalo obyvatele i zastupitelstvo Dolních Břežan, obří žraločí ploutev ve Futurama Business Parku či originální Sofa, nabízející možnost odpočinku návštěvníkům pavilonu Dialog u Nemocnice na Bulovce.

Více informací:

Lucie Čunderliková & Silvie Marková

SMART Communication s.r.o.
T, F: +420 272 657 121
M: +420 733 538 889 / +420 604 748 699
E: cunderlikova@s-m-art.com / markova@s-m-art.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..