Prague Pride 2019 – týden v metropoli pod duhovou vlajkou

Prague Pride 2019 – týden v metropoli pod duhovou vlajkou

Od 5. do 11. srpna 2019 probíhá v Praze již devátý ročník festivalu Prague Pride, jehož cílem je vyjádřit právo na rovnoprávnost sexuálních menšin, odstraňovat předsudky a bariéry a podporovat respekt a vzájemnou toleranci LGBT komunity a většinové společnosti.

Letošní program obsahuje více než 100 položek, které nabízí divadelní představení, filmové projekce, výstavy, diskuse, semináře a další akce. Po negativních reakcích a protestech, které festival provázely v počátečních ročnících ze strany konzervativních kruhů, není letos ani stopy. Akce jsou samozřejmě přijímány jako vítané rozšíření kulturní a společenské nabídky hlavního města. Pražský magistrát svou podporu vyjádřil symbolickým vyvěšením duhové vlajky na Nové radnici.

Střelecký ostrov se po dobu festivalu proměnil na „Pride Village“ a nabízí hudební program k tanci, ale i prostor k odpočinku a meditaci pro všechny věkové kategorie.  Vyvrcholením festivalu bude tradiční karnevalový pochod z Václavského náměstí na Letnou, pro který pořadatelé letos očekávají až 30 tisíc účastníků. Svou účast na průvodu mimo jiné přislíbili i zástupci diplomatických zastoupení z 11 zemí.

https://www.praguepride.cz/cs/festival/program

Text: Soňa Šálková, Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..