Petr Josek – Mobidiary – svět zachycený mobilním telefonem v galerii Czech Photo Centre

Uznávaný fotoreportér, držitel mnoha fotografických ocenění dlouholetý předseda poroty soutěže Czech Press Photo Petr Josek našel oblibu v moderním způsobu, jak zachytit okolní svět a dění kolem nás. V galerii Czech Photo Centre vystavuje své fotografie, které nafotil mobilním telefonem. Po ukončení profesionální kariéry v agentuře Reuters  nepřestal  Josek  fotografovat, ale namísto profesionálního fotografického vybavení používá s oblibou běžný mobil. Takto vzniklé snímky sice nemají takovou technickou kvalitu, ale mobil je lehký, nenápadný a vždy po ruce. Navíc je fotografování mobilem již dávno akceptováno jako jedna z uznávaných fotografických disciplín.

Petr Josek, Dušan Veselý a Veronika Souralová na vernisáži 24.1.2019

Výstava více než 50 takto vzniklých záběrů jasně dokládá, že dobrá fotografie se pozná ne podle úrovně použité techniky, ale podle talentu a schopností fotografa, který ji vytvořil. Josek zaznamenává svět kolem sebe osobitě a s velkým vizuálním cítěním a smyslem pro správný okamžik.

Sferická fotografie fotografa Petra Joska na výstavě v galerii Czech Photo Centre

Kromě každodenních situací si všímá zajímavých detailů v architektuře nebo krajině. Své fotografie sdílí na aplikaci Instagram, kterou používá jako svůj obrazový deník. Výběr ze svého deníku – Mobidiáře teď sdílí „klasickou cestou“ s návštěvníky galerie Czech Photo Centre v pražských Butovicích až do 24. února 2019.

Text: Soňa Šálková, foto: Petr Šálek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..