Největší operní hvězdy Metropolitní opery zazpívají z domova

Největší operní hvězdy Metropolitní opery zazpívají z domova

New York, foto© Petr Šálek

V sobotu 26. 4. 2020 se uskuteční mimořádný přímý přenos, ve kterém vystoupí živě více než 40 operních umělců slavných jmen, známých z představení Metropolitní opery. Jedinečný večer nazvaný Gala doma (At-Home Gala) bude moderovat generální ředitel Met Peter Gelb a hudební ředitel  Yannick Nezet-Seguini, který během programu zahraje také na klavír. Mezi zpěváky, kteří budou účinkovat ze svých domovů po celém světě, budou například Piotr BeczałaJavier CamarenuAnthony Roth CostanzaAngel BlueRenée FlemingElīnu GarančaChristine GoerkeJonas KaufmannIsabel LeonardAnna Netrebko nebo Bryn Terfel a mnoho dalších.

Večer bude vyvrcholením týdenních půlnočních přenosů z Met, ve kterých bylo po sedm dní možné sledovat záznamy slavných inscenací Metropolitní opery v New Yorku jako např. Elektru s Ninou Stemme v hlavní roli, Toscu se Sonjou Jončevou, nebo Hoffmanovy povídky s Annou Netrebko.

Gala stejně jako předchozí záznamy operních představení bude zpřístupněno online a zdarma. Začátek přenosu bude v 00:30 našeho času (19:30 v NYC) a na domovské stránce metopera.org bude k přehrání ještě dalších nadcházejících 23 hodin tj do 18.30 hod. v neděli 27. 4. 2020.

MET OPERA, foto© Soňa Šálková

MET OPERA, foto© Soňa Šálková

Gala bude součástí kampaně „Hlas musí být slyšen“ (The Voice Must Be Heard), která v současné době probíhá na udržení provozu a budoucnosti Metropolitní opery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..