Milán – výstava – Czech fashion 2011

České centrum Milán ve spolupráci s agenturou  CzechTrade organizuje výstavu fotografií Czech Fashion 2011. Jedná se o soubor dvanácti fotografií, které jsou každý rok vytvořeny, aby společně utvořily kalendář sdružení Czech Fashion, který prezentuje to nejlepší z české módní scény. Výstava potrvá od 2. do 9. března 2011.

Foto: Bára Prášilová

Czech Fashion je výzva pro Milán, město módy, které svou eleganci již řadu let silně omezuje na dva barevné odstíny. Jsem velmi rád, že této výstavě nedominují pouze barevné škály počínaje šedou a konče černou…“, říká Miloslav Hirsch, ředitel Českého centra Milán.
Jedná se o soubor dvanácti fotografií, které jsou každý rok vytvořeny, aby společně utvořily kalendář sdružení Czech Fashion, který prezentuje to nejlepší z české módní scény. Odborná porota vybere šest módních návrhářů, kteří daný rok nejvíce zaujali svou tvorbou či jiným počinem, a jejich 2 modely nafotí další neméně důležitý český umělec, a to některý z nadaných českých fotografů. Tento rok to byla fotografka roku Czech Grand Design Awards 2009 Bára Prášilová a vybráni byli tito návrháři: Jakub Polanka – návrhář roku 2009 na Czech Grand Design Awards, Denisa Nová, Monika Drápalová, Hana Zárubová, Eva Brzáková a Sisterconspiracy. Odborná porota byla složena z těchto zástupců: Mária Kohútik (fashion director časopis Dolce Vita), Robert Vano (fotograf), Olo Křížová (stylistka),Libka Safr (za Czech Fashion), Veronika Loušová (zástupce sdružení Czechdesign).
Letos se nepodařilo díky nedostatku financí kalendář realizovat, ale i tak vznikly fotografie neopomenutelné kvality, které prezentují český design a módu. Vystaveny byly v rámci výstavy Czech Fashion Live/ Česká móda žije 2010 na Letišti Praha letos v létě a další zastávkou této výstavy je právě České centrum Miláno.
„Fotím rád s lidmi, s nimiž se cítím dobře, ale zároveň mám rád, pokud přinesou novou vizi. Je vždy inspirující vidět vlastní modely z pohledu někoho jiného, a proto z toho důvodu spolupracuji jak s přáteli fotografy, tak s novými tvůrci.“

Jakub Polanka
módní návrhář


“Česká móda je součástí českého designu, který má ve světě dobré jméno, ale i přesto je móda stále tak trochu v pozadí zájmu. My se snažíme ukázat talent českých tvůrců a zároveň jim pomoci z české módy udělat výhodný obchodní artikl pro případné investory a snad se nám to daří i takovými akcemi jako je právě tato výstava.”

Libka Safr
modní návrhářka


Vernisáž: čtvrtek, 2. 3. 2011 v 18.30 hod.
Otevřeno: pondělí – pátek 9.30 – 16.30 hod.
Český dům Milán – Via G. B. Morgagni, 20129 Milán
www.czechfashion.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..