Jóga v Uměleckoprůmyslovém museu

Jóga v Uměleckoprůmyslovém museu

Uměleckoprůmyslové museum – Jóga pro dobrou věc

Uměleckoprůmyslové museum v Praze v duchu svého záměru otevřít své nově zrekonstruované prostory co nejširšímu okruhu návštěvníků a podporovat také tvůrčí volnočasové aktivity hostilo v sobotu dne 10. 3. 2018  celodenní dobročinnou akci s názvem Jóga pro dobrou věc. Jógové lekce pod vedením zkušených lektorů přilákaly velký počet zájemců, kteří si v neobvyklém prostředí s chutí zacvičili.

Autorka projektu Seniorem s radostí Jana Najbrtová

Den zahájila hlavní organizátorka a zároveň zakladatelka projektu Seniorem s radostí Jana Najbrtová. Řekla, že projekt vznikl před dvěma roky. Inspiroval ji osud vlastní babičky, která měla zdravotní problémy a trpěla samotou. Jako lektorka jógy se Jana Najbrtová rozhodla organizovat cvičební lekce a zájmové kroužky pro seniory a postižené. Nejprve si sama pronajala vhodné prostory v Karlíně. Postupně se skupina dále rozšiřovala a připojovali se k ní další dobrovolníci. Dnes takových skupin existuje již 15 a v letošním roce se iniciativa Seniorem s radostí rozšířila i do regionů a bude probíhat celkem na 30 místech.

Po dohodě s marketingovým oddělením UPM se podařilo získat prostory muzea. Všichni lektoři a dobrovolníci se akce zúčastnili bez nároku na odměnu a veškeré prostředky, které se přitom vybraly (vstupné, příspěvky a výtěžek z tomboly), pomohou financovat zájmovou činnost pro seniory zdarma. Spolupráce iniciativy s Uměleckoprůmyslovým museem bude dále pokračovat.

Jóga pro dobrou věc

Text: Soňa Šálková      Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..