Jiří Tiller a jeho Duchovní krajina v galerii v Rámové

Citlivý pozorovatel krajiny a vynikající fotograf Jiří Tiller vystavuje své snímky ze série Duchovní krajina v galerii v Rámové ulici na pražském Starém Městě.
Autor, který žije v Jižních Čechách, svou krajinu zná do největších podrobností. Chodí po ní s otevřenýma očima a přemýšlí o tom, jaké sdělení je v ní pro nás obsaženo. Tentokrát je to krajina kulturní, ovlivněná člověkem s drobnými sakrálními prvky, které však zcela harmonicky zapadají do svého okolí. Dokonalé fotografie objevují svět, kterého si ve shonu času někdy ani nepovšimneme, a je to škoda…..
Prolog k výstavě i ke knize, která výstavu provází, říká:
“Naší výstavou bychom vám chtěli zprostředkovat povznášející pocity, které v nás mohou vyvolat projevy lidské víry a citu, smysl našich předků pro krásu a soulad. Právě tyto hodnoty se nám uchovaly díky stavbám kostelů, ale i kaplí, kapliček, kalvárií a božích muk. Soudíme, že svět kapliček a božích muk má svůj půvab, ale patří do minulosti. Zapomínáme, že naši předkové věřili ve spravedlivou a moudrou autoritu nad sebou. Položme si otázku – v co věříme my? Co nám dodává jistotu a jaké stopy v krajině zůstanou po nás?“
Výstavu Duchovní krajina – Krajina duchů s podtitulem Drobná sakrální architektura jižních Čech a severního Rakouska, zmizelá sídla a jejich stopy v krajině duchů a ještě něco víc o pomíjivosti života … můžete navštívit od

3.12 do 31.12.2010 v v galerii Lapidarium v Rámové ul. 6 od úterý do neděle od 11 do 18 hod a ve čtvrtek od 12:30 – 19.30 hod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..