Jan Saudek – Tváře Národního divadla

Výstava:
Jan Saudek – Tváře Národního divadla
22. 4. – 5. 6. 2009, Piazzeta Národního divadla
Národní divadlo od sezony 2002/2003 vydávalo publikace významných českých fotografů, kteří zcela volným způsobem ztvárnili jednu sezonu Národního divadla. V této edici prezentovali svou práci Bohdan Holomíček, Karel Cudlín, Viktor Kronbauer, Štěpánka Stein a Salim Issa. Jan Saudek byl požádán, aby vytvořil poslední publikaci této řady, která vyšla ke slavnostní 125. sezoně ND v roce 2007.
Ve snaze zpřístupnit tyto fotografie co nejvíce veřejnosti se rozhodlo ND ve spolupráci se společností MEDIALOGUE Olgy Menzelové Kelymanové vytvořit z 28 vybraných snímků velkoformátovou výstavu a umístit ji na piazzetu mezi historickou budovu ND a Novou scénu. Expozice je přístupna zdarma 24 hodin denně a v nočních hodinách bude osvětlena. Na fotografiích jsou zachyceny význačné osobnosti české kulturní scény, sólisté a členové činohry, baletu a opery Národního divadla.
Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti Národní divadlo
a jeho aktivity, prostřednictvím fotografického umění Jana Saudka.

Vernisáž proběhla 22. dubna v 16:30 na piazzetě Národního divadla.
Přítomni byli: fotograf Jan Saudek, ředitel Národního divadla Ondřej Černý, starosta městské části Praha 1 Petr Hejma a desítka umělců Národního divadla,
kteří jsou zároveň kmotry výstavy. Byli u toho: Terezy Podařilová, Michal Štípa,Taťjana Medvecká, Jana Boušková, David Prachař, František Němec, Evy Salzmannová, Magdaléna Borová, Jaromíra Mílová a další.

„Tuhle se mne zase ptali, zda někdy dostal jsem nějaké vyznamenání, medaili…zkrátka
nějaké to ocenění. Nevěděl jsem dobře, co na to říct, přešlapoval jsem z nohy na nohu a všecek se ošíval. Ale přešel nějaký čas a dostalo se mi z čista jasna pocty největšívyznamenání, na něž bych si ani neodvážil pomyslet – směl jsem portrétovati osobnosti z divadla Národního.“

Jan Saudek


Generální partner: Národní divadlo
Partneři: OHL ŽS, a.s., Česká spořitelna, a.s., Praha 1
Produkce a PR: MEDIALOGUE,s.r.o. a ONEMORETIME,s.r.o.
Kurátorka: Pavla Hodková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..