Festival světla SIGNAL se po roce vrací do Prahy


Od 16. do 19.října 2014 se do pražských ulic vrací se zcela novým programem festival světelného umění SIGNAL. Po prvním velmi úspěšném zahajovacím ročníku, který navštívilo téměř 250 tisíc diváků, rozzáří podzimní Prahu více než 20 světelných instalací, z čehož 10 ve světové premiéře, 4 videomappingy a mnoho interaktivních projektů. Praha je bezesporu velmi vhodné prostředí pro audiovizuální umění, díky tomu se organizátorům festivalu opět podařilo zapojit významné umělce z Česka i ze zahraničí. Např. australské videomappingové mágy The Electric Canvas, kteří mj. rozsvítili i slavnou operu v Sydney, nebo americkou umělkyni Jen Lewin s hravou interaktivní instalací The Pool u Hergetovy cihelny. Z domácích tvůrců se zúčastní např. Petr Nikl nebo David Černý, mladá česká umělkyně Gabriela Prochazka vypustí do Vltavy mořského živočicha Krakena.
Festival bude slavnostně zahájen na Staroměstském náměstí spuštěním prvního videomappingu na palác Kinských ve čtvrtek 16.října v 19 hodin. Festivalová mapa, kterou si návštěvníci budou moci zakoupit v tzv. Light Pointech, zavede návštěvníky do míst jednotlivých instalací, jako např. na Mariánské náměstí, na náměstí Míru, vltavskou Náplavku, Střelecký ostrov, Ovocný trh nebo Palacké náměstí. Vše je zdarma a specificky koncipované pro dané konkrétní místo.
K aktivnímu zapojení dospělých i dětí přispěje několik interaktivních instalací.
Doprovodný program navíc nabídne různé workshopy a koncerty. Pro podrobné informace sledujte webovou stránku festivalu: www.signalfestival.com
Text: Soňa Šálková
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..