ARTmagazin.eu ocenil Kalendář B.K.S.

Jelen

Při hodnocení kalendářů v 17. ročníku soutěže Kalendář roku 2017 (originál Typografia) jsme nemohli ponechat stranou naší pozornosti kalendář  B.K.S. – Herectví. Zaujala nás originalita a kompaktnost celého konceptu – Stylizované fotografie členů tajného společenství B.K.S. coby herců v klasických kostýmech spolu s kalendáriem plným jmen – novotvarů (snad postav z her co se odehrávají v hlavách B.K.S., což znamená B.K.S. (Bude konec světa). To celé v bizarní atmosféře trochu tajemného a nepochopitelného patosu, s dávkou zvláštní ironie a vyvolávající mnoho otázek.

A tak jsme jako ocenění vyřadili z našeho stáda jelena, navlékli ho do blýskavého obleku a dali ho napospas B.K.S. (poznámka pro ty, co by takového jelena také oblékali: i když použijete kvalitní stříbrný autolak, nakonec ještě přestříkněte bezbarvým lakem, protože stříbrný pigment mrcha úplně dobře nedrží – čímžto se omlouváme panu Skálovi za postříbření obleku.)

Jelen s námi cestoval Prahou na slavnostní předání do Parlamentu ČR, a ještě před tím, než společenství B.K.S. vypilo jeho srdce, užil si několik dojemných okamžiků – rozloučení s barvami, rozloučení s delegací zvířat, rozloučení s autorem, rozloučení s mezinárodním dětským oddělením. Doufáme, že náš jelen svůj osud dobře unesl.


Autor ceny Jelen Pavel Dufek a Petr Šálek vyhlašují zvláštní cenu v soutěži Kalendář roku 2017.

 Foto: Milan Maršo  a Petr Šálek s Pavlem Dufkem (portréty Jelena)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..