15. ročník Febiofestu

\"\"

Jubilejní 15. ročník Febiofestu byl slavnostně zahájen ve čtvrtek 27.3. Cenu za přínos světové kinematografii převzal letos režisér Alan Parker.
O hlavní cenu se symbolicky uchází 15 evropských filmů. Porotu hlavní ceny tvoří publikum, lépe řečeno 33 vybraných zástupců filmových diváků vytvářející sociologický průřez českého publika, i když někteří z nich nejsou českými občany. Čestným předsedou poroty je architekt Jan Kaplický
Hlavní část festivalu probíhá ve Village Cinemas na pražském Smíchově. Divácký zájem je obrovský. Není divu, jedinečná přehlídka ukáže téměř 300 filmů v 17 sekcích jako např. Evropští mistři, Nová Evropa, Američtí nezávislí, Asijské panorama, nebo Jiný břeh. Navíc je cenově dostupný a otevřený pro každého. Po Praze pokračuje Febiofest v Liberci, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Pardubicích. V Brně, Ostravě a Olomouci bude od 14. do 20.4. V průběhu dubna ho budou moci navštívit i filmoví nadšenci z 8 měst na Slovensku.

Febiofest tradičně doprovází Febiofest Music Festival. Každý večer můžete zdarma slyšet world music, jazz blues, avantgardu nebo alternativní rock, a to buď na malé scéně v Pizzerii Mediterane nebo ve velkém festivalovém klubu v podzemních garážích multiplexu.

K uvolněnému pátečnímu podvečeru výborně přispěla na malé scéně kapela NEBIBA. Svěží kombinace afrického balafonu a sanzy, bicích, akustické kytary a příčné flétny s doprovodem dvou výrazných dívčích vokálů čerpá z reggea, r´n´b´, jazzu, afro-beatu a soulu. Nakažlivý rytmus potěšil všechny přítomné a umožnil lehce si zatančit anebo se jen při rytmickém pohupování boků příjemně zasnít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..