JAZZ WORLD PHOTO 2018 představuje své vítěze

JAZZ WORLD PHOTO 2018 představuje své vítěze

Mezinárodní soutěž jazzových fotografů JAZZ WORLD PHOTO oznámila své vítěze ročníku 2018

Didier Jallais

Mezinárodní fotografická soutěž Jazz World Photo, kterou v roce 2013 inicioval zakladatel a organizátor trutnovského hudebního festivalu Jazzinec Tomáš Katschner spolu s fotografy Ivanem Prokopem a Patrickem Markem, zná své vítěze za rok 2018. První tři příčky obsadili Didier Jallais z Francie, Markus Lackinger z Rakouska a Anna Rezulak z Polska. Didier Jallais, který je povoláním lékař a člen týmu lékařů bez hranic, se zúčastňuje soutěže od jejího založení a hlavní cenu získal již v roce 2014. Zbývající dva laureáti soutěže, Markus Lackinger a Anna Rezulak, se věnují fotografii profesionálně, ale soutěže se letos zúčastnili poprvé. Vítězové  si ocenění převzali 24.3.2018 při slavnostním zakončení jubilejního XX. ročníku hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově. Tvůrcem cen v podobě fotografických objektivů byl letos opět designér Jan Činčera.

Zájem o jedinou celosvětovou soutěž s jazzovou nebo přidruženou hudební tématikou (blues, funk, world music), která je otevřená všem zájemcům bez rozdílu věku a profese,  každým rokem roste.
8-člená mezinárodní porota ve složení Dan Bárta, Antonio Porcar Cano, Tomáš Katschner, Jiří Kučera, Patrick Marek, Ivan Prokop, Jiří Turek a loňský vítěz soutěže – Oleg Panov z Ukrajiny,  letos vybírala celkem ze 311 fotografií od autorů ze 39 zemí světa.

30 nejlepších fotografií se jako každoročně vydává na cestu v podobě  putovní výstavy, která je nejprve až do 20.5.2018 k vidění v Galerii městského úřadu v Trutnově. Následně postupně přemístí do Hradce Králové, Písku, Poděbrad, Frýdlantu a Jelení Hory v Polsku.

Markus Latzinger

Anna Rezulak

Další informace na :   https://www.jazzworldphoto.com.

Hodnotící porota

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..