JAZZ WORLD PHOTO 2018 představuje své vítěze

Mezinárodní soutěž jazzových fotografů JAZZ WORLD PHOTO oznámila své vítěze ročníku 2018

Mezinárodní fotografická soutěž Jazz World Photo, kterou v roce 2013 inicioval zakladatel a organizátor trutnovského hudebního festivalu Jazzinec Tomáš Katschner spolu s fotografy Ivanem Prokopem a Patrickem Markem, zná své vítěze za rok 2018. První tři příčky obsadili Didier Jallais z Francie, Markus Lackinger z Rakouska a Anna Rezulak z Polska. Didier Jallais, který je povoláním lékař a člen týmu lékařů bez hranic, se zúčastňuje soutěže od jejího založení a hlavní cenu získal již v roce 2014. Zbývající dva laureáti soutěže, Markus Lackinger a Anna Rezulak, se věnují fotografii profesionálně, ale soutěže se letos zúčastnili poprvé. Vítězové  si ocenění převzali 24.3.2018 při slavnostním zakončení jubilejního XX. ročníku hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově. Tvůrcem cen v podobě fotografických objektivů byl letos opět designér Jan Činčera.

Zájem o jedinou celosvětovou soutěž s jazzovou nebo přidruženou hudební tématikou (blues, funk, world music), která je otevřená všem zájemcům bez rozdílu věku a profese,  každým rokem roste.
8-člená mezinárodní porota ve složení Dan Bárta, Antonio Porcar Cano, Tomáš Katschner, Jiří Kučera, Patrick Marek, Ivan Prokop, Jiří Turek a loňský vítěz soutěže – Oleg Panov z Ukrajiny,  letos vybírala celkem ze 311 fotografií od autorů ze 39 zemí světa.

30 nejlepších fotografií se jako každoročně vydává na cestu v podobě  putovní výstavy, která je nejprve až do 20.5.2018 k vidění v Galerii městského úřadu v Trutnově. Následně postupně přemístí do Hradce Králové, Písku, Poděbrad, Frýdlantu a Jelení Hory v Polsku.

Další informace na :   https://www.jazzworldphoto.com.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..