Žluté lázně – Čechomor a Suzanne Vega

Horký červencový večer 22.7.2009 nebylo možno strávit příjemněji než v zeleni a u vody a k tomu při poslechu skvělé živé hudby. Davy Pražanů takovou možnost využili a prožili uvolněný večer v areálu Žlutých lázní, kde se konal pražský koncert z letošního turné Čechomoru, který si tentokrát přizval americkou folkrockovou legendu – písničkářku Suzanne Vega.

 

Po krátkém vystoupení předkapely Bílá nemoc, které bohužel trochu zaniklo v počátečním návalu a zmatcích u vchodu do areálu, nastoupil na pódium Čechomor a bez dlouhých okolků rychle naplnil celý prostor energií a dobrou náladou. V obsazení: Fr. Černý (kytara, zpěv) , Karel Holas (housle, kytara, zpěv) , Radek Pobořil (akordeon), Michal Pavlík (cello a dudy) , Martin Vajgl (bicí) a Taras Voloshchuk (kontrabas) zazněly již známé hity skupiny ale i ukázky z nového alba Pověsti českých hradů a zámků. Pánové jsou exceletní hudebníci a hraní je skutečně baví. Nadšení se tedy přeneslo nejen na jejich skalní fanoušky, ale i na ty posluchače, kteří vlastně přišli na hlavní hvězdu večera – Suzanne Vega.
Navíc je třeba zmínit, že koncerty pomáhají dobré věci – podpoře projektu Pomocné tlapky na financování výcviku asistenčních psů – takže účelem večera nebyla jen pouhá zábava!

 

Suzanne Vega, kterou doprovázeli dva kytaristé – Mike Viscegli (bass) a Gerry Leonhard, navázala ve zcela odlišném, komorním duchu. Spíše introvertní zpěvačka svými baladami se subtilní melodikou a velkým nábojem rychle zklidnila rozparáděné publikum. Známé skladby byly kvitovány znaleckým potleskem již při prvních akordech. Ten, kdo není tak sběhlý, se však určitě chytil v závěru, kdy Vega „vystřihla“ svůj nejznámější hit Luka a na přání jednoho neúnavného, pivem již trochu opojeného, fanouška přidala ještě Liverpool.
Večer se vydařil a za to dík účinkujícím i organizátorům!

Text: Soňa Šálková
Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..