Výstava Next Targets: Václav Misař a Tomáš Absolon

Nová vinohradská galerie The Chemistry Gallery (www.thechemistry.cz) prezentující především mladé začínající umělce z Čech i zahraničí, pořádá první výstavu nového výstavního cyklu „Next Targets“(Příští terče).
Cílem výstavního cyklu Next Targets je objevovat nové talentované umělce, kteří by měli být v blízké budoucnosti terči zájmu milovníků a sběratelů umění či klientů galerií. Výstavy tohoto výstavního cyklu budou koncipovány tak, že budou prezentovat vždy dva mladé autory, jejichž dílo vykazuje společné rysy a komunikační linky – díla obou autorů by se tak měla vzájemně podporovat a doplňovat, jejich společná prezentace by měla dát vyniknout jejich společným rysům i vzájemným odlišnostem a být dalším odrazovým můstkem umělecké kariéry obou autorů.

  
První výstava prezentuje dílo dvou mladých malířů Václava Misaře a Tomáše Absolona.
V případě výstavy Misaře a Absolona je společným pojítkem figurální malba a práce s barvou, které jsou však v kontrastu v rozdílném ztvárnění světa. Zatímco Misař se zabývá uzavřeným světem jednoho malého pokoje, kde se misí jak dynamika, pnutí a vztah akce a reakce, tak i klid a místy až divadelní instalace, prezentuje Absolon pohled na vnější svět a výtvarné zachycení jeho každodenní reality i absurdity.

  
The Chemistry Gallery
U Kanálky 4
Vinohrady ‐ Praha 2
Otevřeno:
St ‐ Pá 13:00 ‐ 21:00
So, Ne 12:00 ‐ 18:00

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..