Tlouštíci

Dagmar Hejtmánková: Tlouštíci
Galerie Klementinum
25. ledna – 11. března 2007
 U většiny výstav vám název hodně napoví co bude pravděpodobně ke shlédnutí, tento název je ale naprosto konkrétní a výstižný. Dagmar Hejtmánková není rozhodně žádná „troškařka“, nedává v přednost pouze krásu oblého ženského těla, ale na jejích obrazech se povětšinou objevují i děti, muži a zvířata. Najdete zde rozmanité druhy tlustých, ale veselých kočiček, pejsků, ale i papoušky, žirafy nebo třeba myšku. Tito tvorové se pak pravidelně vyskytují téměř v každém díle. Každý obraz je dokonale procítěný, plný pozitivní energie a humoru.
Dagmar Hejtmánková zde ukazuje velmi jemně a humorně štěstí lidí, kteří v dnešní společnosti trpí jakýmsi „handicapem“ a mnohdy je na ně koukáno skrz prsty. Vyzdvihuje jejich přednosti a nezapomíná zdůraznit jejich úsměv. Dalo by se říci, že každý obraz má svůj příběh. Na některých olejomalbách uvidíte tolik lidí, že budete muset přemýšlet co vám každý z nich chce říci, ale nakonec zjistíte, že to do sebe všechno krásně zapadá.
Kromě 64 obrazů můžete vidět i dvě sochy. Obě jsou naprosto impozantní a svým způsobem i jedinečné.
Výstava rozhodně stojí za povšimnutí, je umístěna v jedné z nejkrásnějších chodeb pražského Klementina, kde jsou mimo jiné k vidění nádherné stropní fresky. Zaujme bez problémů všechny generace a zaručí vám příjemný zážitek.
Text: Jana Petrášová
11.2. 2007
Pokud  jste zatoužili po návštěvě výstavy,
bližší informace najdete na:
www.tloustici.cz
www.nkp.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..