THE FASHION DESIGN AWARD 2009

Druhý ročník soutěže Createurope:
THE FASHION DESIGN AWARD 2009

 

Soutěž pro mladé módní návrháře vypsaná Goethe-Institutem a sdružením evropských kulturních institutů EUNIC. Mladí kreativci (18-32 let) mají šanci prezentovat své nápady před odborným publikem a ucházet se o dlouhodobou podporu. Jedním z cílů soutěže je vytvoření globálního networku mladé, kreativní módní scény, do něhož by byly zapojeny také odborné školy a akademie. Záštitu nad soutěží převzal Dirk Schönberger, kreativní ředitel módního labelu Joop!, hlavním sponzorem je Quelle.
Mezinárodní jury ze zaslaných portfolií vybere třicet návrhů. které jejich autoři budou prezentovat na podzim 2009 v Berlíně. Soutěží se ve čtyřech kategoriích.
Vítěz hlavní ceny získá roční pobyt v Berlíně s vlastním ateliérem a různými formami dalšího vzdělávání, možnost prezentace své vlastní kolekce v katalogu QUELLE a Covershooting v magazínu BLANK.
Na vítěze jednotlivých kategorií čekají různá stipendia, praxe v renomovaných návrhářských firmách nebo účast na seminářích v oblasti designu, marketingu a distribuce.

Portfolia je třeba poslat do 15.6.2009.

Bližší informace a přihlášky najdete na webových stránkách:
www.createurope.com

Možnost konzultace:
Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1
Dr.Angelika Eder, tel. 221 962 212, eder@prag.goethe.org
Monika Loderová, tel. 221 962 242, loderovar@prag.goethe.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..