PURITY v divadle Ponec

\"\"Tak jako někteří lidé potřebují ke spokojenosti klid a pohodlí, jiní se neobejdou bez své dávky adrenalinu, která jim přináší pocit uspokojení. Jedině po sáhnutí si na dno svých fyzických nebo psychických možností jsou odměněni pocitem štěstí a extáze. Neustálý kolotoč výbuchu energie a klidu, extrémního vypětí a uvolnění je možná unavuje, ale neobejdou se bez něj. Téměř v meditativním soustředění pozorují každý svůj sval, pohyb, vyčkávají na adrenalin a pocit vyčerpání, který jim dává jasný důkaz, že žijí a že žijí opravdu „naplno“. Někdy mají pocit, jako by jim tělo nepatřilo a oni se zvnějšku sebe samých dívali, jak pluje prostorem. Seberete-li jim extrémy nebudou šťastní. Jak velká je jejich touha po adrenalinu? Co stojí  za to obětovat? A až zestárnou? Budou žít ze svých vzpomínek nebo raději nebudou žít vůbec?
 
 ARTMAGAZIN.EU: Co chce divákům říci Váš nový projekt?

Lenka Ottová, vedoucí souboru DOT 504:

Tato choreografie se jmenuje PURITY a zabývá se tématem adrenalinu. Každý člověk má svou dávku adrenalinu a každý ji využívá jinak. Záleží také na tom jestli je člověk mladý nebo starší, ta laťka se postupem let samozřejmě zvyšuje.
 
 ARTMAGAZIN.EU: Kolik je v tomto projektu tanečníků a co nám o nich můžete říci?
\"\"
Lenka Ottová:
Tanečníků je pět a jsou to Michaela Ottová, Lenka Vágnerová, Pavel Mašek, Petr Opavský a Kristina Durczáková. Zajímavé je to, že tentokrát to není Domino Dance Company, ale DOT504. Důvodem je dotace z rozpočtu hlavního města Prahy, Domino Dance Company se díky tomuto zásahu zprofesionalizovalo. Následovala změnu názvu, která vznikla na základě dotace 504.
DOT 504 je pokračovatelem tradice souboru Domino Dance Company, který se etabloval na české (a evropské) taneční scéně mnohými projekty, počínaje účastí na Trans Danse Europe 2000, projektem Sbalit/To pack Felixe Ruckerta, jehož poslední kreací je choreografie Homo Sentimentalis. Domino Dance Company byl soubor,
který vždy fungoval příležitostně – na základě jednotlivých projektů.
 
ARTMAGAZIN.EU: Děkujeme za rozhovor.
 
Představení fotografoval Petr Šálek
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..