PRAHA NÁRODNÍ

\"\"
Výstava s tímto názvem vznikla jako osobnostní propojení dvou významných fotografických soutěží – Prahy fotografické hlásící se k odkazu velkého českého fotografa Josefa Sudka a určené všem fotografům Prahy a Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie , která se vzhledem k tomu, že amatérské fotografování je u nás velmi rozšířeno a v historii naší fotografie se výrazně prolíná s profesionální tvorbou, každoročně stává důležitou kulturní událostí a neodmyslitelnou součástí naší fotografické scény.
 \"\"

V užším výběru představuje sedmnáct úspěšných účastníků obou soutěží – Milan Bartoš, Tomáš Bican, Jaroslav Boček, Radek Čermák, František Dostál, Tomáš Klika, Josef Louda, Martin Plitz, Jiří Sedláček, Veronika Souralová, Lucie Svobodová, Zdeněk Tichý, Karel Tůma, Tomáš Vitovský, František Vrbecký, Pavla Vrbová, Karel Zakar a ukázku práce 1. českého klubu fotografů amatérů Nekázanka. Společným jmenovatelem jejich tvorby je soustavný zájem o pražská témata. Úhel, ze kterého zobrazují Prahu, je někdy kuriózní (Bicanův Bleší trh), stojí na okraji veřejného zájmu (Bočkovy Slatiny), patří k hlavním problémům města (Vrbeckého bourání, Vrbové počmárané zdi) nebo dokonce k základním předpokladům života vůbec ( Dostálův humor,\"\" Souralové, Klikova a Zakarova fantazie, Čermákova a Tichého poezie přírody). Pozornost patří nejrůznějším skupinám lidí v Praze (Louda, Tůma, Bartoš, Svobodová), mizející podobě města (Plitz, Sedláček) i široké sortě jeho problémů (Vitovský, 1.ČKFA).

Výstava Praha národní je doplněna výsledky druhého kola digitální soutěže o Praze s komentáři Pražské historické bohatství ve fotografii, která ji autorsky i tematicky doplňuje.

Výstava na Staroměstské radnici v Praze, Křížová chodba , Rytířský sál, byla zahájena 25.6.2008 v a potrvá do 13.7.2008

\"\" 

Kurátoři: Věra Matějů, Milan Sedláček
Mediální partneři: ArtMagazin.eu, Český rozhlas Praha, FotoVideo, PhotoArt, Prestige
Vítězné fotografie z obou soutěží si lze prohlédnout na www.scf.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..