PRAGUE FASHION WEEK – JARO 2007

PRAGUE FASHION WEEK – JARO 2007

Ke konci března 2007 proběhl 10. ročník  týdne módy

Prague Fashion Week.

 Titul VÝTVARNÍK SEZONY jaro 2007 Akademie módy udělila návrhářceIšce Fišárkové za kolekci “Nesnesitelná lehkost” pro sezónu podzim/zima 2007/2008.

V kategorii TALENT SEZONY zvítězil s kolekcí “HORIZONTAL LINE” Martin Havel, v současné době žák akademického malíře Josefa Ťapťucha a student pátého semestru ateliéru “Módní tvorby” Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze.

V rámci právě probíhajícího jarního Prague Fashion Week 2007 proběhla potřetí soutěž „Prague Fashion Photo“, která je určena pro kreativní fotografy působící v oblasti módy a life style. Odborná porota vyhlásila jako „Foto sezony“ fotografickou esej Lucie Robinson nazvanou „Czechoslovakia in Communism“. Druhé místo obsadila Barbora Prášilová a třetí skončila Karin Zadrick.

„Trojice fotografií Lucie Robinson prezentovaných v soutěži Prague Fashion Photo ztvárňují módu originálním způsobem a přichází s neotřelým pojetím. Na rozdíl od ostatních vychází z české popkultury a neohlíží se pouze po světové módní fotografii,“ vysvětluje rozhodnutí odborné poroty fotograf Dušan Šimánek.

Již podruhé vyhrála soutěž JUNIOR Radka Sirková z VŠUP Praha (poprvé Titul získala v roce 2005 za téma kroj), na druhém místě se umístila Iveta Pecuchová z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a na třetím místě skončily Pavla Podsedníková z VŠUP a dvojice návrhářek – studentek Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze Ha Thanh Nguyen a Monika Zavadilová. Soutěžilo 56 studentů-návrhářů, jejichž práce byly vystaveny v rámci podzimního Prague Fashion Week. 1. března proběhlo semifinále, na kterém se prezentovalo 29 prací a z nich do nejužšího finále postoupilo ve druhém kole hodnocení 16, které se dnes představily na společné módní přehlídce moderované Tomášem Hanákem.


Nás zaujala kolekce návrhářky    Lenky Jelínkové.

Nechala  se inspirovat mystikou tradičního Japonska. Použila  tedy i tradičních hedvábné japonské materiály  s tradičními vzory. Na počátku tohoto roku  pobývala v japonském hlavním městě Tokiu, tam  měla také příležitost navštívit malé kouzelné obchůdky s vintage kimony, které pak využila v kolekci .

Lenka Jelínková: „Japonská žena je krásná a tajuplná a tak jsem chtěla její esenci prokombinovat se sílou evropské ženy, jenž by se chtěla realizovat v osobním životě i zaměstnání a přitom si ponechat svou jedinečnou ženskost a mystiku. Já sama velmi ráda nosím jeans kalhoty a tak jsem japonský styl promíchala se sexy jeans a přidala kravaty ušité z japonského hedvábí jako symbol mužské stránky každé ženy.“

Nakolik se její záměr stvořit trošku jiný pohled na ženu zdařil, již posuďte sami

Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..