Petra Roberts – barvy a tváře světla – fotografická výstava

Barvy a tváře světa
(fotogarie Petry Roberts)

Vyprávění o exotických krajích voní dálkou a dobrodružstvím. Byli jste někdy ve Venezuele, Kolumbii, Ekvádoru, Peru, Argentině, Maroku, Indii, Nepálu nebo Tibetu?

A chcete se tam podívat a trochu se zasnít?
Přijďte se podívat k nám do SMART GALLERY Janovského. V obrázcích Petry Roberts najdete příběhy o setkávání s lidmi z celého světa. Vynechala jen Evropu a USA. Proč asi?

Vyznání autorky:
„Co člověka nejvíce zaujme, když cestuje po zemích třetího světa, jsou rozdílné tváře a oblečení lidí. Lidé naší západní kultury jsou kvůli globalizaci značně unifikovaní, ať jedete do Německa, Francie či USA. Třetí svět si drží svou rozličnost díky uchování si svých národních kultur a tradic. I když lidé nejsou zdaleka nejčastějším objektem mých fotografií, vybrala jsem pro tuto výstavu právě portréty lidí. Jejich výrazy jsou někdy pro mě nejen zcela fascinující, dovolují ale také člověku nahlédnout do jejich životů a emocí, které prožívají ve svém dalekém světě.

Pokud byste na druhou stranu chtěli něčím třetí svět charakterizovat, něčím co mají rozličné země společného, tak to budou barvy – pestré, syté barvy, které doprovází lidi těchto inspirujících zemí v jejich každodenním životě.
Nechte se odnést do dalekých zemí a nahlédněte do tváře tohoto barevného světa.“

Výstava je k vidění od 27.4. do 1.6.2009 ve SMART GALLERY Janovského (BéFOTO, Janovského 5, Praha 7)
Vernisáž výstavy je v úterý 5. května 2009 od 18,30 hodin. Jste srdečně zváni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..