PechaKucha Nights Prague vol. 12

PechaKucha Nights Prague jsou živé prezentace architektů, grafiků, designérů, výtvarných umělců, fotografů, promotérů a teoretiků ve speciálním formátu 20 obrázků x 20 vteřin.

Dnes ve 182 městech světa! (www.pecha-kucha.org)

Dvanáctá PechaKucha Night Prague proběhne 16. dubna 2009
od 20.20 hodin v kině Aero, Biskupcova 31, Praha 3
www.pechakucha.cz

Vystoupí (stručné info o jednotlivých mluvčích viz níže):
A1Architects
Vojto Bilišič
Bohdan Bláhovec
David Černý
Peter Kerekes
kunsWerk
Michal Kutálek (Next Level studio)
Regina Loukotová a Petr Pištěk (Archip)
Pode Bal
Jiří Příhoda
Filip Streit (Divan Design)
Adéla Svobodová
Štěpánka Šimlová
Veronika Zapletalová

Projekt PechaKucha [peča kuča] vymysleli a v roce 2003 v japonském Tokiu uvedli v život architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelé architektonického studia Klein Dytham Architecture www.klein-dytham.com
Jejich záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, prostor pro výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru, prostor pro komunikaci s veřejností. “Dejte do ruky architektovi mikrofon, a jste lapeni na hodiny”, popisuje počátek hledání formy a svoje dosavadní zkušenosti s prezentacemi Mark Dytham. Aby byla tato hrozba vyloučena, hledal formát, který by byl jasně daný. Klíč dostal jméno PechaKucha (japonský výraz pro zvuk konverzace): každý mluvčí má k dispozici 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka. PechaKucha vzbudila ohromující ohlas a dnes se koná v již 182 městech světa!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..