OKNA TSAHAN ZAM – soutěž o vstupenky

Osobitý zpěvák fascinujícího vzezření se v současné době řadí mezi velmistry dvojhlasého hrdelního zpěvu khoomei, s nímž už celých deset let objíždí koncertní síně a hudební festivaly po celém světě.
Okna Tsahan Zam je nepřehlédnutelným a charismatickým představitelem difonického zpěvu a mongolsko kalmycké kultury.
Když Okna hovoří, brumlá, hromuje či na místě vytváří difonické inspirace, komunikuje prostřednictvím síly a melodie hlasu s celým publikem, neboť tak uvádí do souladu Přírodu (sem patří například známé melodie evokující dusot koní) a Techniku, Východ a Západ.

Profesionály, umělce i veřejnost, ty všechny si šaman pocházející ze stepí Střední Asie, mistr umění dvojhlasého zpěvu, svým charismatem a výjimečným hlasem nesmírně podmanil.

Z tisku:
„Okna Tsahan Zam je velikán přicházející odkudsi z neznáma. Tento „bluesman“ vzdálených stepí nám svým zpěvem dává nahlédnout do starobylých časů. Šaman, hudebník, válečník, vypravěč, básník… Okna je skvělý alchymista! První album je absolutně dokonalé po stránce univerzálních harmonií. Okna nám nabízí otevřené obzory, duchovní píseň hvězd, velký oproštěný sen k němuž tento „Čingischán“ z kalmyckých plání směřuje s nedozírnou opravdovostí… „Vdechněte“ toto album a zaslechnete pozoruhodný žalozpěv svébytného člověka, je jím Okna Tsahan Zam!“
Alan SIMON, producent Rogera Hodgsona (ex-Supertramp) a projektu „Gaia“.

“Okna Tsahan Zam ztělesňuje jeden z pronásledovaných druhů umění minulých dob… Vychází z útrap Mongolů… má loutnu zvanou dombra se dvěma strunami a dar jednoho (hrdelního) hlasu, vpravdě ohromujícího.“
Les Inrockuptibles

“Okna Tsahan Zam je výjimečným umělcem… jeho „Šamanské hlasy“ nabízejí osobitou pouť po kalmyckých stepích.“
Les Echos

Album «Shaman voices, A journey in the steppe » (Šamanské hlasy, Putování stepí), Buda Musiques 3016822
je tvořeno sledem několika hudebních sekvencí zpracovaných téměř „filmovým“ způsobem; máme možnost nahlédnout do představ o stepním vesmíru. Velmi melodický zpěv, v němž dominuje akustika umocněná elektronikou, vede písně (provází je) k jejich „kořenům“ (hlas a dombra). Zapotřebí bylo zdůraznit také dvojhlasý zpěv: jsou mu věnovány celé tři skladby, v nichž se nám Okna Tsahan Zam představuje jako sólový umělec. Zvuky stepi, přírodní hudba, doprovázená tu a tam napříč celým albem vzdálenou ozvěnou hudebníka, jitří představivost a dotváří krásu celku.

Země původu: Kalmikya-Rusko

Okna Tsahan Zam – zpěv, dombra
Gan Guo – khuuchir

10.12.2008 20:00
Hlahol, Masarykovo nábř. 16, Praha 1
mistr alikvotního zpěvu

Soutěžní otázka zní: “Z jaké země pochází Okna Tsahan Zam?”
Své odpovědi zasílejte na redakce@artmagazin.eu do 1.12.2008.

Vylosujeme tři výherce. Každý obdrží 2 vstupenky.

Výherce obdrží informaci o výhře e-mailem nejpozději 5 dní před koncertem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..