Nová mezinárodní fotografická agentura Choiceimages

Nezávislá obrazová agentura CHOICE Images byla založena v roce 2006 skupinou předních fotografů, jejichž snahou je přinášet nezávislé obrazové svědectví ze specifického prostředí regionu Střední a Východní Evropy, ve kterém se prolínají rezidua komunistické éry s životním stylem Západu.

Zakládajícími členy jsou renomovaní autoři Evžen Sobek (Brno – CZ), Karel Tůma (Praha – CZ), Alena Dvořáková & Viktor Fischer (Praha – CZ), Rafal Milach (Waršava – PL), Andrej Balco (Bratislava – SK), Martin Marenčin (Bratislava – SK).

 

Inspirujícím momentem pro založení obrazové agentury CHOICE Images bylo setkání skupiny fotožurnalistů z Česka, Slovenska a Polska v rámci fotografické dílny „Choice – Credit Suisse Masterclass for Photojournalist from Central and Eastern Europe“ pořádané v roce 2004 International Center of Photography, New York a Transatlantic Cultural Exchange, New York pod vedením Roberta Pledge – prezidenta Contact Press Images agency.

 

 

CHOICE Images vznikla, aby poskytla nezávislý zdroj obrazových informací o životě a událostech v regionu Střední a Východní Evropy, a aby sloužila jako jednotná platforma pro komunikaci s médii, časopisy, nakladatelstvími i kulturními institucemi.

Oblast Střední a Východní Evropy prošla nedávno významnou historickou změnou společenského systému, která dala vzniknout unikátnímu životnímu stylu, kde se rezidua komunistické éry prolínají se západním způsobem života. Specifika života v této oblasti jsou ale nezřídka nahlížena a interpretována se značnou dávkou nepochopení či zjednodušení.

 

Cílem členů CHOICE Images je dlouhodobě dokumentovat události a změny ve Středo- a Východoevropském regionu i jejich vliv na sociální a kulturní podmínky života, a zprostředkovat tak pohled na tuto část Evropy viděný očima fotografa, který situaci historické změny sám prožívá. 

Silnou stránkou agentury je, že vychází z individuálního přístupu jednotlivých členů a klade důraz na vysokou kvalitu i nezávislost projektů, ve kterých se uplatňují jak osobité vidění tak i angažovanost (zaujetí) v problému.

 

Maximální počet členů agentury bude 12 a v rámci zachování akceschopnosti se zakládající členové dohodli nikdy tento počet nepřesáhnout.

 

 

Bližší informace – www.choiceimages.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..