Ladislav Hovorka – Fotograf cyklů v pražské galerii OLIVA

Ladislav Hovorka
Fotograf cyklů v pražské galerii OLIVA \"\"

V pražské galerii Oliva vystavuje do 5.12.2007 své fotografie za poslední rok fotograf a výtvarník Ladislav Hovorka.
Absolvent Akademie múzických umění, katedry filmového a televizního obrazu, pod přísným i přátelským vedením profesora Jána Šmoka (ten o sobě i škole prohlašoval: „K nám se hlásí velké množství uchazečů a my z nich vybíráme jen osm, devět nejschopnějších. Přicházejí k nám velmi talentovaní lidé a my je pak už jen pět let kazíme“)
vystavuje samostatně už od roku 1973,
zatím měl 14 autorských výstav (Olomouc, Praha, Vianden – Luxembourg, Ankara – Turecko, Sofia – Bulharsko), zúčastnil se řady společných výstav.
K jeho výstavě v galerii u Jednorožce v Praze už profesor Šmok nestihl napsat úvod do katalogu, i když se na to velice těšil a ještě vernisáž svým osobitým projevem uvedl.
Ladislav Hovorka vynalezl a používá vlastní vizuální systém pro snímání aktů, jako „klasický fotograf“ – jak o sobě sám říká – obvykle snímá i komplikované snímky v jednom kroku, bez dalších úprav ve fotokomoře, laboratoři nebo počítači. Svoje fotografie vždy prezentuje v cyklech, což bude následek jeho studia kamery na FAMU.
Jeho tématický okruh se nedá definovat jako „ruce a akty“, i když jsou to nejčastější motivy jeho poetických fotografií, často hledá obrazové motivy, které jsou bez pomoci fotografické kamery neviditelné. Možná tedy už příští titulek nebude „fotograf cyklů“, ale Ladislav Hovorka – fotograf neviditelného.

\"\"

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..