Jaroslav Valečka – OBRAZY

Jaroslav Valečka – OBRAZY

Galerie Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
Otevřeno 10-12, 13 30 – 18 hodin
Výstava potrvá do 10.12. 2009
Jaroslav Valečka představuje výraznou osobnost mladší české malířské generace. Vedle četných galerií u nás s úspěchem vystavoval také ve Velké Británii a Německu.
Valečkova malba se rovnoměrně věnuje krajinářským i figurálním kompozicím. Jeho malířský styl je osobitý a jasně definovaný. Originálním způsobem čerpá z tradic našeho i evropského symbolismu a organickým způsobem spojuje vlivy umění 19. a počátku 20.století se současnou malbou.
Tématicky  se Valečka zaměřuje na ponurou mystiku prostředí severočeských hor. Ucelený soubor maleb představuje krajinářské záběry i portréty místních typů, které společně zachycují magickou atmosféru místa. Krajina i podobizny jsou ale abstrahovány do té míry, že získávají nadčasovou platnost a působí sugestivní náladou.
Valečkova malba se v posledních letech vyvíjí od expresionistických východisek k niternějšímu projevu. Leitmotivem jeho tvorby zůstává symbolistní zaměření. Nejsilnější prvek Valečkovy tvorby spočívá v práci s barvou a světlem. Ta společně s osobitým pojetím symbolismu dodává Valečkovu dílu na naší současné výtvarné scéně výrazný punc originálního malířského rukopisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..