Jan.W. Drnek – výstava na Novoměstské radnici

Jan William Drnek,

toho času především fotograf a cestovatel, vystavuje v historických prostorách Novoměstské radnice v Praze od konce dubna do poloviny června 2008 rozsáhlou kolekci velkoformátových a panoramatických fotografií ze svých posledních exotických cest. V roce 2007 strávil dva měsíce v Jižní Americe.Navštívil Argentinu, Chile, Bolívii a Peru. Na této 20 000 kilometrů dlouhé expedici pořídil velké množství jedinečných fotografií, které prezentuje v části výstavy WILDa AMERICA. Na podzim roku 2008 cestoval napříč jižní a východní Afrikou. Během 69 dnů zachytil svými fotoaparáty Canon EOS 1DS a Canon EOS 1D divokou krásu Namibie, Botswany, Zimbabwe, Zambie, Malawi, Tanzanie a Keni. Unikátní fotografie zvířat, fotogenické krajiny a v neposlední řadě místních obyvatel můžete vidět ve druhé části výstavy nazvané WILDa AFRICA. Obě cesty uskutečnil autor expedičním vozidlem cestovní kanceláře Pangeo tours.

Jan William Drnek (1960), jinak také absolvent technické kybernetiky, zakladatel úspěšné firmy v oblasti signmakingu, ale hlavně odborník na color management a velkoplošný tisk, si všechny fotografie sám zpracoval a také vytiskl. Kouzlo okamžiku, duch a duše navštívených míst ve fotografiích Jana Williama Drnka právě díky preciznímu zpracování a velkoformátovému tisku získávají další, nový rozměr.

Na výstavě na Novoměstské radnici uspořádal Jan William Drnek několik setkání se zájemci o cestování do exotických krajin a protože umí své zážitky velkmi poutavě vyprávět, je zájem  větší, než je J.W.Drnek schopen časově zvládnout.

Jan William Drnek narozen 20.6. 1960 ve Strakonicích

Jan Wiliam Drnek jinak také absolvent technické kybernetiky, zakladatel úspěšné firmy v oblasti singmakingu, ale hlavně odborník na color management a velkoplošný tisk si všechny fotografie zpracovává sám, tiskne a adjustuje. Kouzlo okamžiku, duch a duše navštívených míst ve fotografiích Jana Williama Drnka právě díky preciznímu zpracování a velkoformátovému tisku získávají další nový rozměr.

Jako volný fotograf, když není právě na cestách, žije nedaleko Prahy v Čelákovicích. Svoje fotografie vystavoval v minulosti např. v Praze v klubu Solidní nejistota výstava Esotetické Čechy, v Prostějově výstava Genius loci. Publikuje fotky v cestovatelských časopisech, jeho fotografie doprovázení knihy Staroměstský orloj, Český Krumlov nebo Karlštejn. Publikuje také odborné články hlavně z oblasti color managementu.

Jan William Drnek, toho času především fotograf a cestovatel, vystavuje v historických prostorách Novoměstské radnice v Praze rozsáhlou kolekci velkoformátových a panoramatických fotografií ze svých posledních exotických cest. V roce 2007 strávil dva měsíce v Jižní Americe. Navštívil Argentinu, Chile, Bolívii a Peru. Na této 20 000 kilometrů dlouhé expedici pořídil spoustu jedinečných fotografií, které prezentuje v části výstavy WILDa AMERIKA. Na podzim roku 2008 procestoval napříč jižní Afriku. Namibie, Botswana, Zimbabwe, Zambie, Malawi, Tanzanie, Keňa, fotogenická místa černého kontinentu zachytil během 69 dní svými fotoaparáty Canon 1DS a Canon 1D. Unikátní fotografie krajiny, zvířat a v neposlední řadě místních obyvatel můžete vidět ve druhé části výstavy nazvané WILDa AFRIKA. Obě fotoexpedice uskutečnil autor speciálním expedičním vozidlem cestovní kanceláře Pangeotours.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..