Filmové festivaly Cine Argentino a Kino Brasil 2018

Filmové festivaly Cine Argentino a Kino Brasil 2018

CINE ARGENTINO v Lucerně

Jen málokdy máme příležitost vidět nové filmy z produkce zemí Jižní Ameriky. Na přelomu října a listopadu 2018 se nabízí návštěva hned dvou přehlídek kinematografií z jihoamerického kontinentu.

Tango v Lucerně pod koňem…Foto: Petr Šálek

Již 7.ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO probíhá od 25. do 30. října 2018 v kině Lucerna. Festival obsahuje celkem 7 hraných a jeden dokumentární film. Dva z nich se točí kolem tanga – symbolu Argentiny jako jedinečné kombinace vášně a melancholie. V úvodu a na závěr bude uveden snímek „To jsem já, Tita z Buenos Aires“ o zpěvačce tohoto žánru a filmové hvězdě z počátku argentinské kinematografie Titě Merello. Dalším filmem o tangu je dokument „Naše poslední tango“ o životě a choreografiích významných tanečníků  Maríe Nieves a Juana Copese.

Tango není jen na plátně ale i v reálu. Při zahájení festivalu v pasáži Lucerna proběhlo tradiční předtančení „pod koněm“ v podání české tangoscény a po projekci filmu Naše poslední tango následuje argentinská tančírna milonga v kavárně kina Lucerna.

Tango v Lucerně pod koňem…Foto: Petr Šálek

Pražské Bio Oko ve dnech 1.- 4.listopadu 2018 už popáté hostí festival brazilského filmu Kino Brasil 2018. Bude se promítat celkem 6 filmů, přičemž motto letošního festivalu „Kino Brasil tě zpraží“ naznačuje, že tentokrát nejde o lehký žánr, ale půjde se na věc za účelem co možná nejintenzivnějšího zážitku. Typickým zástupcem této kategorie je loňský brazilský uchazeč o sošku Oscara – film Bingo: Každé ráno králem. Snímek natočený podle skutečného příběhu popisuje kariéru mladého talentovaného herce, který neunese úspěch jako televizní klaun a postupně propadá drogám a alkoholu a ztrácí rodinu i přátele. Působivý film se skvělým představitelem hlavní role Vladimirem Brichtou, který přes česky znějící jméno je Brazilec s německými kořeny.
Jako vždy během Bio Brasil proběhne také ochutnávka brazilských kulinářských specialit a nápojů.

Text: Soňa Šálková
Foto: Petr Šálek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..