Film Dvojí hra

DVOJÍ HRA

CLAIRE
“Kdybych ti řekla, že tě miluju, změnilo by to něco?”

RAY
“Co? Kdybys mi to řekla nebo kdybych ti to věřil?”

Oscarová JULIA ROBERTS (Soukromá válka pana Wilsona, Dannyho parťáci, Closer) a sympaťák CLIVE OWEN (Spojenec, Sin City, Closer) se schází v dalším kousku režiséra a scénáristy TONYHO GILROYE (Michael Clayton se sedmi oscarovými nominacemi).
Julia Roberts a Clive Owen září jako špióni – spolupracovníci, kteří se zapletou v utajovaném milostném vztahu. Když se ocitnou na opačných stranách nemilosrdné války obřích společností, zjistí, že nejtěžší částí jejich práce je rozhodnout se, jak moc můžou tomu druhému důvěřovat.
Agentka CIA Claire Stenwick (Julia Roberts) a agent britské tajné služby MI6 Ray Koval (Clive Owen) opustili sféru vládních služeb a vrhli se do výdělečného světa nadnárodních korporací. Jejich úkol? Získat a jako první patentovat recept na výrobu léku, který bude vydělávat balíky peněz.
Pro jejich zaměstnavatele – magnáta Howarda Tullyho (Tom Wilkinson – Michael Clayton) a pološíleného excentrika Dicka Garsika (Paul Giamatti – Bokovka) není nic za hranicí zákona. Když válka vrcholí, nikdo neví, kdo balamutí koho a nejsložitější část pro Claire a Raye je poznat, jak moc si se sebou pohrávají oni dva. Oba samotáři, toužící po úspěchu a snažící se být vždy o krok napřed před tím druhým, zjistí, že nejvíc je ohrožuje něco, na co nedokážou vyzrát: Láska.
U Dvojí hry se Gilroy spojil s hlavními členy štábu, se kterými spolupracoval na filmu Michael Clayton: oscarovým kameramanem Robertem Elswitem (Až na krev, Syriana), filmovým architektem Kevinem Thompsonem (Zrození, Horší to už nebude), střihačem a koproducentem Johnem Gilroyem (Pride and Glory, Narkotika) a skladatelem Jamesem Newtonem Howardem (Temný rytíř, Odpor). Kostýmy navrhl oscarový Albert Wolsky (Bugsy, All That Jazz).
Jako producenti se vrací Jennifer Fox (Michael Clayton, Syriana) a Kerry Orent (Michael Clayton, Určitě, možná) a přidává se k nim Laura Bickford (Che, Traffic). Výkonným producentem je Ryan Kavanaugh (Čistá práce, Soukromá válka pana Wilsona).

NATÁČENÍ

Tajnosti a lži:
Dvojí hra je vymyšlena

Po úspěšném debutu z roku 2007 Michael Clayton se režisér a scénárista Tony Gilroy rozhodl vrátit do prostředí špinavých triků velkých společností, tentokrát ale s dávkou romantiky. Vymyslel příběh plný akce a zvratů, založený na krvavém závodu mezi dvěma farmaceutickými titány, kteří soupeří, aby předehnaly toho druhého a byly první, kdo dodá zázračný výrobek na trh. Jádrem příběhu je nicméně citový boj láskou zkoušených, ale odhodlaných milenců, kteří se ocitnou na opačných stranách válečného pole…. nebo tak to alespoň vypadá.
Nápad pro film má svůj původ v Gilroyově fascinaci intrikami průmyslové špionáže. Díky rokům zkoumání pro scénáře k sérii o agentu Bournovi se seznámil s několika lidmi z oboru špionáže, z nichž mnoho odešlo do soukromého sektoru.
Gilroy napsal svěží scénář ze světa utajených špiónů, který kombinuje prvky lehké komedie s zápletkami klasické detektivky.
Gilroy odhaluje výsledky svých výzkumů, “Statistiky o průmyslových krádeží uvádějí něco mezi 50 až 100 miliardami dolarů každý rok. Neexistuje jediná velká společnost, která by neměla svoje tajné služby s určitou formou obranného nebo útočného sbírání informací, jednoduše se tom oddělení říká špionážní jednotky.”
Režisér natočil bezcitný souboj mezi dvěma průmyslovými giganty, kde se špióni v zásadě snaží své zaměstnavatele podvést. Vytvořil spletitou síť podvodů mezi soupeřícími magnáty a dosadil do ní agenty, jejichž láska je stejně složitá a riskantní jako úkol samotný.
Utajený milostný pár tvoří bývalá agentka CIA Claire Stenwick a někdejší člen britské tajné služby MI6 Ray Koval. Gilroy podrhuje skutečnost, že jejich osobní pletky jim komplikují práci a neustálé, všudypřítomné klamy ztěžují poznání, jak na tom jejich vztah vlastně je. Režisér říká: “Ti dva nikdy nemluví pravdu. Hrajou si spolu, takže nikdy nic není tak, jako to vypadá.”
S Claire a Rayem se setkáváme v návratech do minulosti, které mapují jejich dosavadní vztah – nejdříve jejich první setkání v Dubaji v roce 2003 přes různé klamy a machinace k největší akci v současné době na Manhattanu. Když si režisér špionážní pár vymýšlel, vkrádala se mu dokola do hlavy otázka: “Jak se milují škorpióni?” “Říkal jsem si, co se stane, když se do sebe zamilují dva profesionální lháři. Nemají to jednoduché, nikdo jim nepomůže jejich trable vyřešit, neboť jsou zvláštní, specifický “druh”.”
Při prvním setkání je tehdejší agent MI6 Ray pro agentku CIA Claire snadným cílem. Na party v Dubaji ho svede, omámí a potom z jeho pokoje ukradne tajné kódy Egyptské vzdušné obrany. Producentka Jennifer Fox k tomuto úvodu dodává: “Když Claire odchází, má Ray na tváři dvojaký úsměv. Je tou ženou úplně pohlcen a zároveň neuvěřitelně frustrovaný. Rozhodne se ji najít. Znovu se potkají v Římě, stráví spolu romantický víkend, rozhodnou se pracovat spolu, opustí státní služby a nechají se najmout soukromými společnostmi, aby vydělali takový balík peněz, který jim umožní být spolu.”
Gilroy dodává: “Po Dubaji se několik let nevidí a jejich cesty se za velmi neobvyklých okolností rozejdou. Celý film je o rozhodování, jestli jsou skutečně zamilovaní, jestli si můžou důvěřovat a jestli se jim v této špionážní válce podaří zbohatnout.”
Kromě agentů vymyslel Gilroy postavy Howarda Tullyho (šéfa společnosti Burkett & Randle) a Dicka Garsika (šéga Omnikromu), dva titány farmaceutického světa, jejichž ambice a vzájemná zášť jsou propojeny jejich egy. “Dlouhodobý svár Tyllyho a Garsika je motorem všeho, co se v příběhu stane. Je to jako studená válka, která se místo mezi dvěma zeměmi odehrává mezi nadnárodními společnostmi na Park Avenue na Manhattanu…ale se stejnou hořkostí a spletitostí.”
Gilroy si byl vědom, že aby byl film důvěryhodný, musely se postavy chovat, jako kdyby opravdu bojovaly ve studené válce. “Potřebovali jsme něco, co chtějí všichni a kvůli čemu byli ochotni riskovat – něco jako peněžní svatý grál.” Vymysleli proto vzácný lék.
Producentka Foxová souhlasí s názory režiséra. “Jednou ze silných Tonyho stránek jsou výrazné, chytré a dynamické postavy. Přesně takoví jsou Claire a Ray. Stejnou hru jako spolu hrají oni dva, s diváky hraje režisér – překvapení schovává až do poslední chvíle.”

Hlavní postavy jsou milenci, kteří nedokážou upřímně mluvit o ničem a vůbec ne o svých citech. Režisér chtěl najít představitele, kteří budou soupeřiví rivalové a romantičtí blázni zároveň. Julia Roberts a Clive Owen vytvořili perfektní pár.
Julia Roberts hraje Claire Stenwick, asistentku v Burkett & Randle, tajně donášející na Omnikrom. Clive Owen je Ray Koval, který v současné době pracuje jako úředník a Claiřin pracovní kontakt v Omnikromu.
Producentka Foxová k nové filmové dvojice říká, “Dvojí hra má v sobě kouzlo starých klasických filmů, v jejichž centru vždy stál hvězdný, okouzlující herecký pár. Mezi Julií a Clivem je chemie, kterou nedokáží vytvořit žádné kostýmy, scény ani lokace.”
Julia Roberts se v posledních letech věnovala především své rodině a hrála jen příležitostně ve vedlejších rolích. Dvojí hra znamená její dlouho očekávaný návrat v titulní roli. Kromě vlastní postavy ji na filmu lákala možnost pracovat znovu s Clivem Owenem, se kterým hrála v dramatu Closer. “Nejdřív mě požádal Clive, abych v tom filmu hrála a až potom mi Tony poslal scénář. Byla jsem polichocena, že mi tu roli nabídli, protože Claire není ani moc sympatická ani důvěryhodná. Když jde ale do tuhého, ukáže moc zajímavým způsobem své pravé já.” Role Claire je výraznou odchylkou od jejích dosavadních rolí.
Herečka nešetří chválou na svého filmového partnera a dlouhodobého kamaráda: “Clive je jednoznačně vůdčí typ. V téhle roli je úžasný, strašně se mi líbilo, jak hrál, že si neví rady co dál. Užila jsem si každý okamžik, kdy jsme spolu natáčeli. Vždycky přišel připravený a s chutí do dalších scén. Měli jsme společný cíl: udělat dobrý film a užít si při tom zábavy.”
Od letošní novinky International přes thrillery jako Spojenec a Bourneova identita, se Clive Owen dostal k rolím točícím se kolem podezírání a krádeží. K Dvojí hře se dostal díky kamarádství s dalším hereckým partnerem Julie Roberts – Georgem Clooneym. Ten ho představil režisérovi svého snímku Michael Clayton a doporuřil ho pro roli agenta Raye Kovala. “Roli pro Cliva jsem psal už v prvním díle o agentu Bourneovi, ale osobně jsem se s ním nesetkal,” říká Gilroy. “Jeho práci jsem ale sledoval, připadal mi dokonalý. Když mi ho George představil, rozhodl jsem se pro něj hned na místě.”
Po přečtení scénáře muž, který má prý šarm a charisma Caryho Granta, okamžitě zavolal svému agentovi s tím, že toto je přesně ono. “Měl jsem silný, instinktivní pocit, že je to pro mne to pravé. Scénář mi přišel bezchybný.”
“Jedno z největších lákadel pro mne byla možnost vést ty dialogy právě s Julií. Jsou tak dobře napsané, že na ně ani nemusíte myslet. Je to, jako když sedíte v pohodlném autě, řídíte a o nic jiného se nemusíte starat, protože všechno funguje tak, jak má. Tony píše skvělé dialogy. Mají bezvadný rytmus a jsou naprosto přirozené. Přesně víte, co po vás chce. To, že režisér je zároveň scénárista, je pro herce moc příjemné, když je potřeba, dokáže vám hned vysvětlit, co měl na mysli, když to psal.”
“Kolem a kolem ten scénář je velmi vtipný, zábavný, napínavý a neobvyklý,” pokračuje představitel hlavní role.
Dvojí hra začíná scénou, ve které zaměstnavatelé špiónů závodí na mokré letištní dráze, připraveni vymlátit ze sebe duši. Do role Howarda Tullyho, klidného, ale pomstychtivého šéfa průmyslového gigantu Burkett & Randle, byl obsazen zkušený britský herec Tom Wilkinson. Jeho spolupráce s režisérem Gilroyem na filmu Michael Clayton mu přinesla oscarovou nominaci. Do role jeho protivníka, ředitele společnosti Omnikrom – ­Dicka Garsika – byl obsazen jeho kolega ze seriálu John Adams, herec Paul Giamatti.
Výčet herců doplňují Claiřin kolega, agent Jeff Bauer (Tom MCCarthy – Michael Clayton), jejich šéf, bývalý pojicajt, námořník a agent Ned Guston (Wayne Duvall – Pride and Glory), Carrie Preston (True Blood) jako naivní pracovnice cestovní kanceláře Barbara Bofferd a Christopher Denham (Soukromá válka Charlieho Wilsona) jako geniální vynálezce Ronny Partiz, který může od karetního stolečku na Bahamách vyhodit do vzduchu cokoliv, kdekoliv se mu zachce.
V Omnikromu Clivovi Owenovi a Paulovi Giamattimu pomáhají Denis O’Hare (Milk) jako Duke Monahan, Oleg Stefan (Kauza CIA) jako Boris Fetyov, Rick Worthy (Battlestar Galactica) jako Dale Raimes, Kathleen Chalfant (Kinsey) jako Pam Frales, Khan Baykal jako počítačový expert Dinesh Patel a Dan Daily jako Garsikova trpící pravá ruka.

Zkoušení, vzhled a lokace
Zkoušení
Aby byli herci schopni ustát tempo dialogů, tak jak byly napsané, strávil režisér Gilroy s hlavními představiteli týden navíc, aby se mohli na role dostatečně připravit. Jejich postavy se na vytyčený úkol připravovaly roky, a proto i oni pilovali každý detail. Tito špióni udělají cokoliv, aby ani na chvíli neriskovali ztrátu 40 miliónů dolarů.

Vzhled
Gilroy měl jasnou představu, jakou podobu a firemní kulturu budou obě obří korporace mít. Burkett & Randle působí jako “čistá” a seriózní společnost, její špionážní agentura je utajena v podzemí, kde se to hemží aktivitami a výzvědným systémem jako v mraveništi. Jejich pracoviště je postaveno tak, aby vypadalo jako vědecký bunkr. Pro tým včetně loga společnosti byla vybraná modrá barva.
Na druhou stranu výzvědná jednotka Omnikromu je jako namíchaná koláž všeho možného. Jejich vlajkovou barvou, která vévodí i logu, je červená.

Lokace
Obě korporace sídlí v rodném městě režiséra, tj. v New Yorku, zatímco vzpomínky na tajné schůzky Claire a Raye jsou zasazeny do světových měst, chronologicky seřazené od Dubaje, přes Řím, Londýn, Miami, Cleveland a Curych. Hlavní natáčení probíhalo na Manhattanu, týden se točilo na Bahamách a týden v Římě.
Filmování v New Yorku bylo podle režiséra a kameramana Thompsona pro film zásadní. “Měli jsme možnost filmovat v několika budovách, které jsou newyorskými dominantami. Byli jsme například na střechách MetLife a Rockefellerova centra, abychom měli záběry celého města. Ve filmu se objeví záběry z nádraží Grand Central, obchodního centra Lord & Taylor, Páté avenue, Central parku, budovy banky Chase Manhattan a Citicorp, Lever House nebo Seagram Building…to jsou nejkrásnější budovy, které ve městě máme a my je máme ve filmu.”
Jednou z nejobtížnějších scén byla na nádraží Grand Central Station, kde se Ray snaží chytit Claire. Pro úspěšné natočení byla nutná spolupráce s dopravním podnikem a newyorskou policií. “Na nádraží jsme měli necelých pět hodin, abychom natočili složitou scénu se stovkami lidí v komparsu. Abychom to stihli, než se nádraží zaplní tisíci cestujícími, museli jsme začít natáčet v neděli ve čtyři ráno.”
Interiéry hotelů v Londýně, Římě a Dubaji byly natočeny také v New Yorku, exteriéry natočila v těchto městech pomocná jednotka.
Řím bylo poslední místo, kde se natáčelo. Zde se – ve flashbacku – po třech letech od prvního setkání naši hrdinové znovu setkají. Jak režisér říká, získat povolení natáčet v historickém centru Říma, v okolí Panteonu, stálo italskou produkci měsíce vyjednávání se státními institucemi.

Kostýmy

Držitel dvou Oscarů, tvůrce kostýmů Albert Wolsky měl za úkol vytvořit pomocí kostýmů vizuální podobu hlavních postav. “Filmy ze současnosti jsou z několika důvodů mnohem obtížnější než filmy z minulosti,” vysvětluje. “Mým úkolem je vyprávět příběh a mým pomocníkem k tomu jsou kostýmy. Dříve bylo jednoduché odhadnout, co jste zač, z jaké společnosti pocházíte a k jaké skupině patříte. Dnes je v tom zmatek. Nedokážete říct, kdo je chudý a kdo bohatý. Už nedokážu ani říct, kdo je dobře oblečený.”
Od nezapomenutelné chůze na Rodeo Drive v Pretty Woman, Julia Roberts ukázala, že má vytříbený vkus. S Albertem Wolskym spolupracovala na mnoha filmech jako Případ Pelikán, Nevěsta na útěku nebo Soukromá válka Charlieho Wilsona, takže díky letům zkušeností Wolsky přesně věděl, co bude Julii Roberts jako špičkové špiónce sedět. Díky němu agentka Claire vypadá fantasticky a pohled na ní bere divákům dech.
Wolsky popisuje, jak vytvořil klasický vzhled, který si režisér a producenti pro hlavní postavy přáli: “Tony chtěl, aby měl film šmrc a byl sexy, ale zároveň jsme nemohli Julii Roberts nechat celý film běhat ve večerních šatech. Od začátku jsem ji viděl v lodičkách s mimořádně vysokými podpatky, díky čemuž je ve filmu velmi sexy.”

****

Universal Pictures ve spoluprácí s Relativity Media uvádí Julii Roberts, Cliva Owen a Toma Wilkinsona a Paula Giamattiho ve filmu Dvojí hra.
Hudbu napsal James Newton Howard, na její mix dohlížel Brian Ross. O casting se starala Ellen Chenoweth, kostýmy vytvořil Albert Wolsky. Koproducenty jsou Christopher Goode a John Gilroy. Střih zajistil John Gilroy, filmových architektem byl Kevin Thompson a za kamerou stál Robert Elswit. Výkonným producentem byl Ryan Kavanaugh, producenty Jennifer Fox, Kerry Orent a Laura Bickford.
Dvojí hru napsal a natočil Tony Gilroy.

© 2008 Universal Studios

BIOGRAFIE

JULIA ROBERTS (Claire Stenwick) se s Clivem Owenem potkala už jednou, v dramatu Mike Nicholase Closer.
Držitelka Oscara za hlavní roli ve filmu Erin Brockovich se objevila v mnoha nejúspěšnějších filmech Hollywoodu a spolupracovala s nejnadanějšími režiséry odvětví. Její filmy celosvětově vydělaly více než 2,5 miliardy dolarů.
Diváci se jí poprvé všimli díky roli v Mystic Pizza. Hned s dalším filmem Ocelové magnólie získala první oscarovou nominaci. I další film Pretty Woman, nejúspěšnější film 90. let, ji vynesl mezi nominované na cenu Akademie.
Poté následovaly filmy Hráči se smrtí, Noci s nepřítelem, Zemřít mladý, Případ Pelikán a Síla lásky.
S Liamem Neesonem hrála v dramatu Michael Collins, dále se objevila v romantické komedii Woodyho Allena Všichni říkají: Miluji tě.  V roce 1997 zářila v kasovním trháku Svatba mého nejlepšího přítele a thrilleru Spiknutí, kde hrála s Melem Gibsonem. Se Susan Sarandon a Edem Harrisem si zahrála ve filmu Druhá nebo první.
V roce 1999 hrála v megahitech Notting Hill a Nevěsta na útěku, kde se znovu setkala Richardem Gerem a režisérem Garrym Marshallem, se kterými natočila Pretty Woman.
Od Erin Brockovich z roku 2000 jsme ji mohli vidět ve filmech: Úsměv Mona Lisy, prvních dvou dílech Dannyho parťáků, Hollywood, Hollywood, Mexičan, Milujte svého zabijáka, Closer a Soukromá válka pana Wilsona.
Julia Roberts propůjčila svůj hlas hlavní postavě v animovaném rodinném filmu Šarlotina pavučinka.
Má za sebou debut na Broadwayi ve hře Richarda Greenberga Three Days of Rain.

Držitel Zlatého globu CLIVE OWEN (Ray Koval) vtrhl na filmová plátna jako uragán a hned se zapsal dobrým jménem u diváků na celém světě.
V roce 2005 rolí Larryho v dramatu Closer potvrdil oprávněné zařazení mezi nejlepší herce současnosti. Za tuto roli získal Zlatý globus a nominaci na Oscara.
Diváci ho poprvé mohli vidět na začátku 90. let v britském seriálu Chancer. Americkému obecenstvu se představil po boku Catherine Zeta-Jones v televizní adaptaci The Return of the Native. K jeho novějším televizním pracem patří film BBC Second Sight, Lorna Doone, An Evening with Gary Lineker, The Echo a Split Second.
Starší Owenovy filmy potvrzují jeho hereckou všestrannost. Jeho prvním filmem byl v roce 1988 film Beebana Kidrona Vroom. V roce 1991 hrál bratra, který zvítězí nad svými incestivními pocity v dramatu Zavři mi oči. V roce 1997 pokračoval další komplikovanou postavou – bezstarostným homosexuálem v době zkorumpovaného předválečného Německa, který nalezne skutečnou lásku v nacistickém táboře – ve filmu Seana Mathiase Bent. V letech 2001 a 2002 zazářil v komedii Zamřížovaná zahrada a krimi komedii Gosford Park.
Další filmy potvrdily správnost jeho výběru skvělých a různorodých rolí. Vybral si Beyond Borders – romantické válečné drama s Angelinou Jolie, thriller Pomsta bratra, válečné drama Král Arthur a Sin City, kde zářil po boku Bruce Willise, Benicia Del Tora, Rosaria Dawsona a Jessicy Alby.
Hrál v komedii Hra s nevěrou, Spojenec, Children of Men, Sejmi je všechny a Královna Alzběta: Zlatý věk, kde ztvárnil Sira Waltera Raleigha, milence Cate Blanchett, která se vrátila jako králvona Alžběta.
Dalším filmem bude International, v němž si po boku Naomi Watts zahraje agenta Interpolu. Nedávno v Austrálii dokončil natáčení filmu The Boys Are Back in Town.
Clive Owen je také uznávaným divadelním hercem. Hraje především v londýnských divadlech.
Kromě toho hrál řidiče v krátkých filmech vysílaných na internetu, celkově nazvaných The Hire, které režírovali John Frankenheimer, Ang Lee, Wong Kar Wai, Guy Ritchie a Alejandro González Iñárritu.

TOM WILKINSON (Howard Tully) je filmový i divadelní herec. Za vedlejší roli ve filmu Michael Clayton byl nominovaný na Oscara. Další nominaci obdržel za nezapomenutelný výkon v dramatu Todda Fielda V ložnici, kde hrál se Sissy Spacek.  Za tuto roli získal mnoho významných ocenění. Stejně tak za role ve filmech Do naha!, Zamilovaný Shakespeare a Normal. Nejnověji získal Zlatý globus za roli Benjamina Franklina v televizním seriálu John Adams.
Wilkinsona filmografie dále zahrnuje filmy Dedication, Kasandřin sen, RocknRolla, Valkýra, Batman začíná, Věčný svit neposkvrněné mysli, Poslední polibek, Krása na scéně, Oscar Wilde, Vévodkyně, Rozum a cit, Stopy ve sněhu, Oscar a Lucinda, Jízda s ďáblem, Jak je důležité míti Filipa, Dívka s perlou, Patriot, Vějíř lady Windermerové, Návrat pana Ripleyho, V moci ďábla a Paralelní lži.
Uznávaný divadelní herec hraje především v londýnských divadlech.
Za role v televizním filmu Cold Enough for Snow a seriálu BBC Martin Chuzzlewit získal několik cen. Za zmínku dále stojí televizní role ve filmech Stahující se mračna a Measure for Measure.

Od první role PAULA GIAMATTIHO (Richard Garsik) v divadle Annex v Seattlu uplynulo už dvacet let. Jeho poslední rolí je postava Johna Adamse ve stejnojmenném seriálu HBO.
  Početné filmové role zahrnují filmy Těžká váha, za kterou získal oscarovou nominaci, Bokovka, která mu přinesla mimojiné nominaci na Zlatý globus, Můj svět, Sejmi je všechny, Iluzionista, Muž na měsící, Jestřáb umírá a Planeta opic.
  Giamatti je také uznávaným divadelním hercem, hraje především na Broadwayi.
  Z televizních rolí stojí za zmínku filmy Akta Pentagon, Winchell a Kdyby zdi mohly mluvit 2.
  Jeho dalšími projekty jsou filmy Babylon Andrése Baize a The Last Station, o posledních dnech ruského spisovatele Tolstoje, kde bude hrát s Christopherem Plummerem, Helen Mirren a Jamesem McAvoym.
  Giamatti je spoluzakladatelem produkční společnosti Touchy Feely Films, která produkovala například filmy Pretty Bird (jeden z filmů vybraných na Sundance Dramatic Competition 2008) a Cold Souls (vybraný do soutěže Sundance Dramatic Competition 2009).  Dalšími projekty této produkční dílny bude adaptace knihy “Oblivion”, Xmas, The Cloud Room a Bubba Nosferatu.
Giamatti vystudoval divadelní školu v Yale.

TONY GILROY (režie/scénář) zabodoval hned svým režisérským debutem Michael Clayton, za který byl nominovaný na Oscara za nejlepší režii.
Jako vyhlášený scénárista strávil Tony Gilroy sedm let na trilogii o agentu Bourneovi: Bourneova identita, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum.
Dále napsal scénáře ke třem filmům režiséra Taylora Hackforda: Dolores Claiborneová, Ďáblův advokát (s hvězdami Keanu Reeves, Al Pacino a Charlize Theron) a Zivotní zkouška, s Russellem Crowem a Meg Ryan, kde působil také jako výkonný producent.
Podílel se na scénáři k chystanému filmu Na odstřel, s Russellem Crowem v hlavní roli.
Je autorem scénářů k filmům Armagedon, Smrtící léčba, Ledové ostří a televiznímu filmu V dobrém i zlém.
Tony Gilroy je synem držitele Pulitzerovy ceny Franka D. Gilroye. Jeho bratr Dan Gilroy je také scénárista, další bratr John Gilroy je střihač, který pracoval i na filmech Michael Clayton a Dvojí hra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..