EROS IN ART 2 v galerii 10

Občanské sdružení Fórum sexuální vitality, jehož hlavním posláním a cílem je zvyšovat informovanost široké veřejnosti o problematice sexuálních dysfunkcích, je pořadatelem ojedinělého výstavního projektu EROS IN ART II.– Erotika v umění II, který navazuje na loňkou úspěšnou premiéru.

V roce 2007  jej představí Galerie DESET – Waldesovo muzeum v Praze 10 – Vršovicích.
Na letošním projektu se sešla řada významných českých výtvarníků, malířů, fotografů a sochařů, které spojilo společné téma – téma erotiky, která
nebyla většinou ještě nikde prezentována, představují zástupci starší, střední i mladé generace. Vystavují ti, kteří považují erotiku za samozřejmou součást plnohodnotného života a s tímto, leckdy tabuizovaným tématem, chtějí seznámit svým osobitým způsobem veřejnost.
Na této výstavě je možné shlédnout velkoformátové olejomalby Václava Bláhy, Michaela Rittsteina a dalších, komornější plátna Antonína Sládka a Ivana Komárka, i subtilní objekt Marii Kudasové. Fotografická tvorba je zastoupena v nejširším spektru. Od odvážné erotiky Vlastimila Kuly, lyricky laděné fotografie Petra Šálka po komorně laděná erotická zátiší Josefa Hníka, Jiřího Stacha a dalších.
Prodejní výstava EROS IN ART II.– Erotika v umění II která bezesporu osloví všechny svou otevřeností, si jistě zaslouží patřičnou pozornost medií.

Seznam vystavujících: Xénia Hoffmeisterová, Václav Bláha, Michael Rittstein, Milan Sopoušek, Ondřej Kohout, Ivan Komárek, Karel Balcar, Antonín Sládek, Lenka Kudláčková, Oldřich Kulhánek, Roman Franta, Lukáš Miffek, Alex Kentsch, Bedřich Dlouhý, Eva Vones, Mária Kudasová, Alexandr Janovský, Jiří Stach, Josef Hník, Antonín Malý, Zdeněk Netopil, Roman Kelbich, Vlastimil Kula, Petr Šálek, Lucie Škvorová a další.

Publikováno: 14.6.2007

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..