ECHOES OF NAMIBIA-Soutěž o vstupenky

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA KONCERT
                          

ECHOES OF NAMIBIA (Namibie)
středa 24.září 2008 v 20.00
Baráčnická rychta
Tržiště 23/555, Praha 1

Soutěžní otázka:
 

Kolik hudebníků hraje ve skupině  ECHOES OF NAMIBIA ?

Nápověda:

1.      3   hudebníci

2.    11   hudebníků
3.    27   hudebníků

Vaše odpovědi zasílejte na
redakce@artmagazin.eu

                  

Vy zodpovíte naši otázku a my ze správných odpovědí vylosujeme
3 výherce, z nichž každý dostane 2 vstupenky na koncert.

Do vylosování jsou vybrány správné odpovědi,
zaslané nejpozději 12 dní před koncertem.

                    
Výherce obdrží informaci o výhře nejpozději 10 dní
před koncertem e-mailem,
jehož papírovou nebo elektronickou formu předloží
před začátkem představení.ECHOES OF NAMIBIA (Namibie)
středa 24.září 2008 v 20.00
Baráčnická rychta
Tržiště 23/555, Praha 1
 
Jackson Kaujeau Sr. – zpěv, kytara
Ras Sheehama – zpěv, kytara www.myspace.com/rassheema
Absalom Axue Gomaxab – zpěv
Jackson Kaujeua Jr. – zpěv
Patricia Ochurus – zpěv
Tunakie Uushona – zpěv
Killa-B – zpěv
Jackson Mbwakalola Wahengo – kytara
John Kasinda – klávesy
Simon Debele – basová kytara
Siegfried “Jomo” Haoseb – bicí

The Echoes of Namibia
Soubor vznikl speciálně pro namibijský kulturní týden pořádaný Velvyslanectvím Namibijské republiky ve Vídni. Skupinu tvoří špičkoví hudebníci namibijské hudební scény různých žánrů. Jejich hudba je inspirována rozmanitou tradiční hudbou Namibie. The Echoes of Namibia svůj program nazval „United in Music“, protože hudba je srozumitelná všem, je universálním jazykem všech generací, spojuje lidi po celém světě i přes odlišný kulturní, politický a náboženský background. Přenáší nás do světa radosti a štěstí.

Jackson Kaujeau Sr
zpěvák, kytarista, skladatel, aranžér je veteránem namibijské hudební scény. Proslavil se jako písničkář protestsongů v době namibijského zápasu o nezávislost. Jackson dosud vydal 10 alb. Vystupoval na podiích spolu s Manu Dibangem, Miriam Makeba, Johny Cleggem, Oliverem Mtukudzi, Saliefem Keitou a řadou dalších. Jeho písně „The Winds of Change” a „Inubu Igubus” zlidověly a lidé si je zpívají v jazyce Otjiherero.

Ras Sheehama
zpěvák a kytarista reggae je další velikán namibijské hudební scény už od počátku devadesátých let. Své písničky zpívá v různých dialektech jazyka Oshiwambo i v angličtině. Vystupuje na různých festivalech (např. na Reggae Sunsplash Festival), po celé Africe i v Evropě.

Absalom Axue Gomaxab
kytarista a zpěvák ovlivněný tradiční hudbou národů mluvících jazykem Damara/Nama. Svou hudbu provází tradiční choreografií “stacatto footstamping”. Na namibijské hudební scéně se uvedl debutovým albem „The Pride of Khomas”. Je osobitým zpěvákem i kytaristou. Představí některé ze svých “afro-fused” písní, kterými si vždy získal publikum.

Jackson Kaujeua Jr
Syn lengendarního Jacksona Kaujeua Sr. žje v Norsku. Představí některé ze svých “afro-fused” písní, které vždy “dostanou” publikum.

Patricia Ochurus
zpěvačka, která se v Namibii proslavila na počátku devadesátých let, má své příznivce i v Německu, kde později studovala. Svým zpěvem dovede strhnout publikum.

Tunakie Uushona
nejmladší královna současné “Shambo music” je jednou z umělkyň 21. století v Namibii. Loni v říjnu úspěšně vystoupila vedle Jacksona Kaujeua Sr. a Axue Absalom Gomaxaba na vyprodaném koncertu v Millenium Stage v John F. Kennedy Center of Performing Arts ve Washingtonu DC.

Killa-B
představitel nové generace namibijské “afro-dancing music”. Je velmi populární, zpívá v různých namibijských dialektech a tančí v propracovaných choreografiích.

Jackson Mbwakalola Wahengo
sólový kytarista žijící ve Švýcarsku, hrál v mnoha namibijských, jihoafrických a evropských kapelách. Měl vlastní kapelu Eenganga.

John Kasinda
nadaný a hudebně disciplinovaný klávesista. I když působí na hudební scéně teprve krátce, zahrál si už s takovými umělci, jakými jsou Fu Jazz Band, Ras Sheehama a Jackson Kaujeua Sr.

Simon Debele
veterán basové kytary na namibiiské hudební scéně, producent gospelu. Byl členem kapel Jackson Kaujeua, procestoval s nimi Německo, Finsko, USA a Botswanu.

Siegfried “Jomo” Haoseb
”Jomo” je jeden z předních namibijských bubeníků. Začínal v osmdesátých letech v kapele Ugly Creatures, se kterou procestoval Afriku a Evropu, hrál též v kapele Jacksona Kaujeua. Je nadžánrovým bubeníkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..