Czech Pes Photo 2009 – Antonín Malý – Fotografická výstava

PES – PŘÍTEL ČLOVĚKA
Fotografická výstava Antonína Malého

Obecní dům, 15.10.-15.11.2009
Fotografická výstava Antonína Malého s názvem Pes-přítel člověka je dalším pokračováním fotografických výstav, ve kterých je hlavním fotografickým motivem PES. Momentálně probíhá již pátý ročník Czech Pes Photo 2009 v Galerii Portheimka na Smíchově až do 28.8.2009.

Název podzimní výstavy v Obecním domě je Pes-přítel člověka. Je inspirován kresbami paní Evy Šebíkové, se kterou autor spolupracuje na projektu charitativní akce na podporu vodících psů pro nevidomé. Velkoplošné tisky fotografií a digitálních manipulací vodících psů v kombinaci se známými osobnostmi českého společenského a kulturního života jsou hlavní částí výstavy. Vznikly ve spolupraci s Občanských sdružením Mathilda a jeho čestnou předsedkyní paní hraběnkou Mathildou Nostitzovou. Mimo paní hraběnky jsou to: Jiří Bartoška, Varhan Orchestroviš Bauer, Marek Eben, Miloš Forman, Václav Havel, Dagmar Havlová, Eva Holubová, Marta Kubišová, Lukáš Pollert, Karel Schwarzenberg, Zdeněk Svěrák a Jan Tříska.Výstava je vytištěna na velkoformátové tiskárně Epson na plátno technikou Giclee Print.

Na zahájení výstavy bude take prezentován identický kalendář na rok 2010, z jehož prodeje bude podporována výchova a výcvik vodících psů.

Antonín Malý (1950) je fotograf a výtvarník, který se ve své volné tvorbě věnuje psům již mnoho let. Z původně náhodné a reportážní fotografie psů jako hlavního motivu, se stala téměř hlavní výtvarná činnost. Dodnes nejúspěšnější černobílá fotografie „EDA“- pes Basset v knihovně ze sedmdesátých let minulého století, koluje po celém světě jako pohlednice nebo plakát. Mimo klasické, dnes již většinou digitální, fotografie používá další výtvarné techniky: americkou retuš, ruční kolorování, v posledních letech i digitální zpracování tzv. digitální manipulace. Klasickou fotografií se psí tematikou obesílá pravidelně např. novinářskou soutěž Czech Press Photo, v roce 2003 a 2006 zde obdržel zvláštní cenu poroty. Za ilustrace se psí tematikou mu byl udělen v roce 2005 od Evropské asociace profesionálních fotografů prestižní certifikát QEP (Quafied European Photographer). Vydal několik fotografických publikací, pohlednic a plakátů.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..