3. ročník aukce fotografií pro Leontinku

V listopadu proběhne již třetí ročník charitativní aukce fotografií ve prospěch Nadace Leontinka, která pečuje o zrakově postižené děti.

Předaukční výstava bude zahájena 11. 11. 2008 v 19 hodin vernisáží v Galerii 5.patro, Myslíkova 9, Praha 1. Aukce proběhne ve spolupráci s aukční síní artkunst s.r.o. (Galerie 5.patro) v hotelu InterContinental 20. listopadu 2008 v 19 hodin. Záštitu převzal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.

Doufáme, že i v tomto roce se nám podaří navázat na úspěchy minulých let. Při prvním ročníku Aukce fotografií pro Leontinku, který se konal 12.11.2006 v prostorách hotelu InterContinental ve spolupráci s paní Zuzanou Meisner Wismer (ředitelkou LANGHANS Galerie Praha) se podařilo shromáždit 118 fotografií, z nichž se vydražilo celkem 80 fotografií v celkové hodnotě 582.000 Kč. Druhý ročník se konal 23.11.2007 v Galerii Louvre a účastnilo se ho 66 fotografů s celkem 123 fotografiemi. Vydraženo bylo 82 fotografií v celkové hodnotě 825.000Kč.

Tento rok na připravovaný 3. ročník Aukce fotografií pro Leontinku věnovalo své fotografie 82 autorů (např. Jindřich Štreit, Václav Jirásek, Gabina Fárová, Karel Cudlín, Miroslav Hucek, Karel Kuklík, Aleš Kuneš, Dana Kyndrová, Zdeněk Lhoták, Jiří Turek, Robert Vano, Miroslav Vojtěchovský) a 1 sběratelka. Celkem se bude dražit 128 fotografií.

Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení v roce 2009. Bude použit na realizaci projektů Svítání (podpora Středisek ranné péče), Osobní asistence (pomoc zrakově postiženým v každodenních činnostech i ve škole) a dalších projektů spojených s podporou zrakově postižených dětí, které budou vybrány v grantovém řízení.

Aukci se podařilo připravit a uskutečnit díky podpoře společností Velux, DNA, Exx, Mather, Artkunst, hotel InterContinental, FPS repro a mediální podpoře Centrum.cz, Lobby, Art&Antiques, magazínu FotoVideo, ARTmagazin.eu, World Webphoto Gallery. Záštitu převzal primátor hl.m. Prahy Pavel Bém.

Nadaci před 3 lety založil podnikatel Jindřich Lukavský, jehož jedenáctiletá dcera
Leontinka je sama zrakově postižená, a jehož podnikatelské aktivity souvisí se světlem. Proto se rozhodl “přinášet světlo dětem do života”, spolupracuje se školami pro zrakově postižené žáky a přispívá na vybavení specializovaných zdravotnických zařízení. Nadace přiděluje neziskovým organizacím granty na konkrétní projekty a pomáhá rodinám se zrakově postiženými dětmi.

Více informací o projektu Aukce fotografií pro Leontinku a dalších aktivitách Nadace Leontinka je k nalezení na oficiálních stránkách Nadace www.nadaceleontinka.cz.

Publikováno: 23.10.2008

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..