14. mezinárodní knižní veletrh

\"\"

14. mezinárodní knižní veletrh a literární svět knihy Praha se koná ve dnech 24. – 27.4.2008 v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha – Holešovice.

Pokud máte rádi knihy, chcete se seznámit s knižními novinkami, poslechnout si čtení z knihy svého oblíbeného autora nebo mu položit otázku, neváhejte. Program veletrhu je doslova nabitý – můžete se zde setkat např. se spisovateli Lenkou Procházkovou, Ludvíkem Vaculíkem, Jaroslavem Rudišem, novináři Martinem Fendrychem, J.X.Doležalem, grafikem Alešem Najbrtem nebo se zúčastnit besedy s Janem Šibíkem atd.
Letošní ročník Světa knihy si vzal za téma Lásku a vášeň v literatuře – téma tak konkrétní jako abstraktní, věčné i aktuální. Téma, při němž se jedněm zablýskne v očích, zatímco druzí je cudně klopí. Téma, kterému se dostane prostoru v podiové diskuzi, komponovaných pořadech i panelových výstavách.
Čestný host: ŠPANĚLSKO – představí svou knižní kolekci připravenou ministerstvem kultury a nabídku jednotlivých nakladatelství – členů Federace vydavatelů Španělska. Ve svém doprovodném programu se Španělé zaměří na mnoho aspektů literárního života a knižní kultury země a rovněž připravují návštěvu významných spisovatelů a osobností.
Mezinárodní knižní veletrh Svět knihy Praha patří k těm mezinárodním veletrhům, které jsou zaměřeny na vyváženou komerční i kulturní prezentaci. Každý rok se hlavní pořadatel veletrhu – Svaz českých knihkupců a nakladatelů – a jeho produkční firma Svět knihy, s.r.o. snaží zajistit co největší návštěvnost ze strany knihkupců, knihovníků, knihovníků, informačních pracovníků, literárních agentů, zástupců nakladatelství i tiskáren.
Veletrh Svět knihy Praha je rovněž velmi populární mezi širokou čtenářskou veřejností. Těm pořadatelé nabízejí celou řadu programů – odborných seminářů a konferencí, ale i setkání se spisovateli a autorská čtení, prezentace nakladatelských domů, oceňování edičních a tvůrčích počinů.

                                                          
Vice o veletrhu zde:
http://www.bookworld.cz/cz/menu/uvodni-informace/
Program veletrhu zde:
http://www.bookworld.cz/cz/menu/uvodni-informace/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..